1
1
Hétméteresek: 4/4 Hétméteresek: 4/4
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
A mérkőzés első találatát Uegaki szerezte, fél perc után után Fudzsii góljával már 0-2 volt az eredmény. Aztán a montenegróiak belelendültek a meccsbe, és három gólt lőttek zsinórban (3-2). A két kapus is egy-egy védéssel mutatkozott be. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, senki sem tudott igazából ellépni (10. perc: 5-6). A 16. percben először volt háromgólos előny, Miljanić góljával (11-8). Fudzsii két hétméresével fölzárkóztak a japánok egy gólra (12-11). Idáig a montenegróiaknál majdnem mindenki betalált egyszer, a japánoknál pedig gyakorlatilag Fudzsii tartotta életben a csapatot. Huang mester a 26. percben kérte ki idejét, 14-12-es montenegrói vezetésnél. Ezt követően az utolsó három percben csak egy gól született, így a szünetben csak 14-13-ra vezettek Đokić-ék.

Sio Fudzsii hétmétersével végre egyenlítettek a japánok, aggresszívabb lett a védekezésük, és Kumi Mori is szép védeseket mutatott. Kamimacsi lerohanásával pedig át is vették a vezetést a 38. percben (17-18). De a montenegróiak nem estek össze, sőt, öt gólt lőttek zsinórban négy perc alatt (22-18), és Huang kénytelen volt időt kérni. Ezután potyogtak a montenegrói gólok, azonban nem jött rá japán válasz, és Popović hatodik találatával hat góllal ellépett a balkáni csapat (25-19). Barjaktarović hosszú percekig nem kapott gólt, csapata pedig szépen szórta a japán kapus(oka)t. Huang második időkérése sem segített az ázsiai csapatnak, stagnált Popović-ék öt-hat gólos előnye a végéig. Jól kezdte az olimpiai selejtezőt a montenegrói csapat. Első meccsén legyőzte Japánt 30-24-re.

Franciaország
24 (12)
Románia
19 (9)
Franciaország, Lyon, Gerland Sportcsarnok, 3500 néző
Játékvezetők: Mindaugas Gatelis, Vaidas Mažeika (litvánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc
Ugyanúgy kezdték a meccset a csapatok. Két-két gól illetve egy-egy védés (7. perc: 2-2), majd felgyorsították a ritmust a franciák, és elléptek a 10. percben 5-3-ra Signaté második találatával. A románoknak nem sikerült sűrűn a gólgyártás, Leynaud jól védte a kapuját, védései után pedig gyakran lerohanás következett, amelyből Dembélé eredményes tudott lenni (16. perc: 7-4). Ekkor Radu Voina kikérte idejét. Az eredmény nem úgy alakult, ahogy a roman edző akarta volna, hiszen a 20. perc környékén már négy góllal vezettek a hazaiak (10-6). Nichita jött a pályára Tolnai helyére, és jól megállta a helyét, egy hetes is hárított. Védéseinek köszönhetően a románok három gólt lőttek zsinórban: 12-7-ről 12-9-re alakult az eredmény a felidőre.

Két perc alatt a románok egy gólra fölzárkóztak (12-11), de közelebb nem tudtak kerülni (38. perc: 15-13). A franciák jobban használták ki ellenfelük hibáit, így újra elléptek (48. perc: 20-16). Méghogyha gólt lőttek a románok, azonnal kapták a választ a másik oldalon, hiszen folyton megnyílt a védekezésük, no, meg azért sok labdát el is veszítettek támadásban! Leynaud pedig szenzációsan védett a kapujában, hetest is hárított. Öt perccel a vége előtt nagyon valószínű volt a hazai győzelem, hiszen hattal vezettek a „kékek” (23-17). A francia válogatott is megnyerte első mérkőzését, holnap Japán ellen kerülhetnek még közelebb Londonhoz. Végeredmény: 24-19.

Franciaországi helyszíni tudósítónktól (D. M.)