EHF: A Fradi és a Cornexi is a 16 között

2005. január 15. 22:27 © handball.hu

Tóth Tímea 9, és Katarina Mraviková 7 góljával Németh András csapata idegenben is legyőzte a svéd Önnereds HK csapatát a női EHF-kupában. A Cornexi hazai pályán négy góllal győzött, és ezzel a Győr mellett mindkét csapat bekerült a 16 közé. A sorsolást kedden várja a Győr, a Fradi és a Cornexi Bécsben.

Jó csapatmunka volt
EHF-kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó
Önnereds HK - FTC 27-38 (14-21)
Göteborg, 800 néző
Vez.: Brunovsky, Canda (SVK)

Önnereds HK legjobb lövői: Aronsson 7, Fredrixsson 6
FTC: Pastrovics - Mraviková 7, Kovács V., Csenki 4/2, Uhraková 5, Tóth T. 9/2, Kirsner 2. cserék: Miklosová (kapus), Pádár 5, Kamper 3/1, Rábai 2, Barna 1. edző: Németh András

kiállítások: 8; 8 perc
hétméteresek: 2/2; 5/10
a mérkőzés alakulása: 10. p.: 2-6; 15. p.: 5-9; 20. p.: 7-14; 25. p.: 11-18; 35. p.: 16-25; 40. p.: 17-27; 45. p.: 19-32; 50. p.: 23-33; 55. p.: 26-35
továbbjutott: FTC 81-48-cal

A következő beszámolót és a fenti adatokat Benyáts Beatrix és Raffai András bocsátotta a handball.hu rendelkezésére.

"Közel egyórás göteborgi bolyongás után végre megtaláltuk az Önnereds HK "stadionját". A 800 fő befogadására alkalmas csarnok egy sporttelep közepén fekszik. A csarnokba beérve gyorsan magyar szurkolókra, és a Ferencváros vezetőire bukkantunk, akik szívélyes üdvözlettel fogadtak minket. A mérkőzés előtt a játékosok bemutatása skandináv módszer szerint zajlott (vibráló fények, hangos zene), amely kellően feltüzelte a közel 600 fős publikumot és a játékosokat is.

Az első negyedórában a kapkodás volt jellemző a csapatra, amely sok technikai hibával párosult. Ezek után Tóth Tímea vezérletével 6-2-re sikerült meglépnie a Fradinak. Hiába fogták ki a svédek a Ferencváros balátlövőjét, jó védekezések után, gyors lerohanásokkal sikerült "Hangyáéknak" növelniük az előnyt. Néhány perces rövidzárlat után, amely három egymás utáni svéd indításgólt jelentett, Németh András csapata kilábalt a hullámvölgyből, és 14-21-es állással lezárta a félidőt.

A második játékrészben Pastrovicsot Miklosova váltotta a kapuban, és játéklehetőséget kapott Rábai és Barna is. A sok kihagyott magyar ziccer ellenére sem tudott, a szerényebb képességű svéd csapat felzárkózni a mieinkhez. Az utolsó negyed órában a svédek nagy bánatára Miklosová szárnyalt, és így a meccs végére 11 gólos lett a különbség.

Az amatőr játékosokból álló svéd ellenfél fölött idegenben is magabiztosan diadalmaskodott, és bejutott az EHF-kupában a legjobb 16 közé a Fradi, még az öt kihagyott büntető sem gátolta meg őket a fölényes győzelemben."

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Frankfurter HC 27-23 (13-13)
Székesfehérvár, 1500 néző
Vez.: Kamisevski, Nikolovski (MKD)

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Sugár - Balogh B. 4, Korgyuk 1, Szabó V., Siti B. 6, Kenyeres 1, Lőw 2. cserék: Vámos 7, Tápai 5/3, Őri E., Tóth K. 1, Uljanics. edző: Szabó Edina
Frankfurter HC: Klijn - Tyihonovics 4/2, Jochin 2, Sommerlund, Neuendorf 4, Szrnka 8, Hering 1. cserék: Schülke (kapus), Geschke 3, Simonsen, Olsson 1. edző: Thomas Hørlyk
kiállítások: 6; 6 perc
hétméteresek: 3/3; 2/4
továbbjutott: Cornexi 52-49-es összesítéssel