BL: négy kör után is veretlen a Győr

2016. november 4. 18:45 © handball.hu

Sikerrel vette a BL-csoportkör első három fordulóját a Győri ETO. A csapat pénteken a "visszavágók" sorát is hasonlóképpen nyitotta, ahol az ellenfél a CSM București volt az Audi Arénában.

Fotó: ehfcl.com
EHF Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 4. forduló
33 (11)
CSM București
25 (13)
Győr, Audi Aréna
Játékvezetők: Mirza Kurtagic, Mattias Wetterwik (svédek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
Az ötödik percig kellett várni a vendégeknek az első találatukra, de akkor hirtelenjében kettőt is lőttek, és ezzel megfordították az állást (1-2). Mindkét oldalon kimaradt az első büntető-kísérlet, így Ungureanu és Kiss is örülhetett. A románok védelme ismét alapos fejtörést okozott a győri támadóknak, akik tíz perc alatt két dobott gólig jutottak. 3-5-nél közel fél percig kettős emberelőnybe került az ETO, és jöhetett egy értékesített hetes is. Ambros Martín jó ütemben kért időt, utána villámtempóban egyenlített, majd a vezetést is átvette a csapata (21. perc: 8-7). Nem sok ideje maradt örülni a hazai szurkolóknak, Niombláéknak azonnal volt erre is válasza (24. perc: 9-10). A Bukarest kétgólos előnnyel érkezett a szünetre (11-13).

Gólzáporosan kezdődött a folytatás, alig négy perc alatt 3-3 találat esett a kapukba. A Győr ezután még jobban rákapcsolt, és Mörk nyolcadik gólja után a 40. percben már 19-17-re vezetett. A románok felpörgették a támadásaikat, Niombla szélsebesen száguldott a térfelek között, aztán a két szélső, Martín és Mehmedovic összjátékát láthattuk (45. perc: 20-20). Az ellenfélnél már a harmadik játékos hibázott büntetőből. Groot triplája újra bizakodásra adott okot (24-21). Laza tíz perccel a lefújás előtt, 26-23-nál Vestergaard az utolsó időkérési lehetőségét is felhasználta. Kiss Éva, csakúgy, mint a múlt heti, első mérkőzésen, most is bravúrok sorát mutatta be. Jött megint Tóth Gabi, aztán Broch duplázott (55. perc: 29-23). A zöld-fehérek már az emberhátrányos két percet is megúszták kapott gól nélkül ekkor. A Győri ETO újfent a második félidei kiváló teljesítményének köszönhetően őrizte meg a negyedik fordulóban is a veretlenségüket. Végeredmény: 33-25.