Bukarestben is jobb volt az ETO

2016. október 28. 16:43 © handball.hu

A BL harmadik fordulóját a C-csoport igazi rangadója nyitotta, ahol a tavalyi döntős két csapat, a București és a Győri ETO találkozott egymással Romániában. A zöld-fehérek fantasztikus második félidei játékuknak köszönhetően újabb pontokat szereztek idegenben.

Fotó: ehfcl.com
EHF Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 3. forduló
CSM București
24 (13)
27 (9)
Bukarest, Ioan Kunst-Ghermănescu Sportcsarnok
Játékvezetők: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 14 perc

Az ETO cseppet sem ijedt meg a hangos román szurkolótábortól, és már a mérkőzés elején magához vette a kezdeményezést (10. perc: 4-5). A 11. percben Grimsbö egy védésnél átesett a bevetődő Broch-on, ami után a térde miatt nem le is kellett támogatni a pályáról. A románok határozott védelme sok fejtörést okozott, távoli, vagy rossz ütemű lövésekre kellett így sokszor a zöld-fehéreknek vállalkozni. Amorim alig 16 perc alatt már kétszer két percre kényszerült a kispadra. A 18. percben Grubisic találatával egyenlített a Bukarest, majd Ayglon harmadik góljával már másodszor vette magához a vezetést a meccsen (8-7). 9-7-nél Ambros Martín kért időt. Az emberelőny alatt egy gólt sikerült ledolgozni a hátrányból, de hamarosan már négy volt közte (26. perc: 12-8). A rengeteg emberhátrányos helyzet végül a félidei eredményre is rányomta bélyegét (13-9).

A találkozó hőfoka nem csökkent a pauzát követően sem, miközben Kiss Éva sorozatos ziccer-fogásokkal segítette társait, Amorim pedig belekezdett a gólgyártásba is (36. perc: 14-12). Löke negyedik találata után ismét már csak egyetlen gólnyi volt a különbség, aztán Görbicz szemfülesen fedezte fel az üres román kaput (40. perc: 16-16). Hamarosan Groot volt hasonlóképpen leleményes (16-17). 18-19-nél Grubisic-et Ungureanu cserélte, de ő sem tudott mit tenni, Bódi megszerezte az ötödik találatát is, s ezután Jakob Vestergaard kérte ki második idejét. Amorim és Torstenson lövő-párbajában a brazil állt nyerésre, és beköszönt végre Mörk is (53. perc: 21-24). Az idegesebb házigazda rengeteget hibázott, és a lövőkezek is meg-megremegtek. A már négyre nőtt győri fór mindössze egyre olvadt bő két perc alatt, s ezzel visszajött a meccsbe a Bukarest (58. perc: 24-25). A két norvég, Löke és Mörk viszont jött, és ezzel megnyerte ezt a rendkívül fontos idegenbeli csatát a Győri ETO. Végeredmény: 24-27.