Az olimpiai bajnok újabb kudarca

2010. július 31. 19:29 © handball.hu

Ahogyan októberben a braziloktól, ezúttal a svéd válogatottól kaptak ki hazai pályán az Európa- és olimpiai bajnok norvégok. A mérkőzés folyamán szinte végig hátrányban játszottak, így a vendégeknek sikerült a bravúr.

Piros lap: Grubbström (40. perc)

A felkészülési mérkőzésen nem lépett pályára a norvég csapatból Tine Stange és az újonc kapus Sakura Hauge, míg a svédeknél Gabriella Kain hálóőr foglalt helyet a lelátón.

Norvégia kezdőcsapatában ott volt Gro Hammerseng, Tine Rustad Kristiansen, Linn-Kristin Riegelhuth, Kari Mette Johansen, Marit Malm Frafjord, Tonje Nøstvold, és a kapuban Ingrid Ødegård kezdett.

A svédeknél Cecilia Grubbström állt a kapuban, Isabell Gulldén irányított, Linnea Torstenson és Anna-Maria Johansson volt a két átlövő, beállóban Johanna Wiberg, míg széleken Matilda Boson és Wiel Fredén kezdtek.

A svédek szerezték a meccs első gólját, de a válogatottba visszatérő Hammerseng azonnal egyenlített. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de többnyire svéd vezetést láthattunk, a két-három gólos különbség pedig állandósulni látszott. A félidő közepe felé picit zárkóztak a norvégok, kiegyenlítettek, majd vezettek is, de végül az első játékrészt a lelkes svédek hozták. A norvég csapat jó védekezést mutatott be, persze akadtak hibák, de támadásban, felállt fal ellen nem nagyon tudtak mit kezdeni a magas, erős svéd védőkkel, akik rendszeresen blokkolták a lövéseket, vagy labdát szerezve indultak. A norvég csapat rengeteg labdát eladott, és a lerohanásai is nagyon kis százalékban sikerültek, mert a svéd válogatott jól zárt vissza. Az első félidő utolsó tíz percében Thorir Hergeirsson cserékhez folyamodott, Breivang és Sulland jöttek átlövőbe, míg June Andaenes beállóba, és Jenny Graesholt balszélre állt be. Félidei eredmény:11-13.

A szünetben Tonje Larsen és Katja Nyberg osztogatott autogramot a lelkes ifjú szurkolóknak.

A folytatás Haraldsen-védésekkel indult, aki Ødegårdot váltotta a kapuban. A norvég csapat felzárkózott, sőt 14-14-nél ki is egyenlített, majd egy rövid időre a vezetést is átvette. A félidő tizedik percében Cecilia Grubbström, aki addig nagyszerűen védett, kifutott a kapujából, hogy megakadályozzon egy norvég lerohanást, de ütközött a labdát éppen összeszedő Heidi Løkével, aki földre került, és az új szabályok értelmében ez a megmozdulás piros lapot ért a svéd kapusnak. Ám Torstenson és az időközben pályára lépő Johanna Ahlm vezérletével újra vezetést szereztek a svédek, és ebben az időszakban Gulldén jól értékesítette az összes megítélt hétméterest, míg a norvégok sorra hagyták ki a jól kidolgozott helyzeteiket - ebben főleg Frafjord és Nøstvold jeleskedtek. Pályára lépett Betina Riegelhuth is, aki rögtön gólt is szerzett, és az újonc beállós June Andeanes is betalált. Viszont ez már nem segített a norvég csapaton, és így hazai pályán újra vereséget szenvedtek. Végeredmény: 23-26.

A meccs alakulása:1-1, 1-3, 3-5, 6-6, 8-12, (11-13), 14-14, 20-20, 20-23, 22-25, 23-26.

A meccs legjobbja Cecilia Grubbström és Gro Hammerseng lett.

Thorir Hergeirsson így értékelte a mérkőzést a www.handball.no internetes oldalon: "Rengeteg technikai hibát követtünk el, és így nagyon sok indításgólt kaptunk. A védekezésben látszott, hogy még nincs minden a helyén, és támadásban is csak néha láthattunk olyan kifinomult játékot, amilyenhez szokva vagyunk. Nem utolsósorban láthattuk, hogy Gro Hammerseng még mindig nagyon fontos játékos. A Riegelhuth-testvérek először játszottak együtt a válogatottban, Linn-Kristin három, míg Betina egy gólt lőtt. June Andaenes bemutatkozása is jól sikerült".

Per Johansson,a svédek szövetségi kapitánya elégedett csapata teljesítményével - írja a www.damhandboll.nu: "Nagyon elégedett vagyok a mutatott játékkal és hozzáállással. Mikor a norvégok közelebb zárkóztak, akkor sem adták fel a lányok, hanem színvonalas játékot mutatva tartották az eredményt, sokan klasszis teljesítménnyel rukkoltak elő. A kapusainkat külön ki kell emelni: Grubbström ötven, míg a helyére kényszerből beállt Lissa Karlsson negyvenegy százalékkal védett".