Idegenből hoz fontos két pontot az FTC

2017. január 28. 18:08 © handball.hu

A BL 1. középdöntő-csoportjában a Metz - FTC találkozó nyitotta a küzdelmek sorát. A mieink csak az elején botladoztak picit, majd egy kiváló második félidei játékkal megérdemelten hozták el Franciaországból a két pontot.

EHF Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 1. forduló
Metz Handball
25 (14)
FTC-Rail Cargo Hungaria
28 (13)
Metz, Les Arènes
Játékvezetők: Tatjana Praštalo, Vesna Todorović (bosnyákok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc
Smits és Gros magabiztos találataival már hat perc után 5-2-re vezetett a Metz, s a tizedik percben, 8-4-nél már közbe is kellett lépnie Elek Gábornak egy időkéréssel. Szikora gyorsan átadta a kaput Bírónak, majd a csapat a félidő közepére 10-8-ra zárkózott. Gros a hetesek érvényesítésében is remekelt, míg nálunk Pena tartotta a frontot. 13-11-nél Bíró büntetőt hárított, és az emberelőnyt gólra is váltotta Szucsánszki. Jovanovic hétméteressel egyenlíthetett volna, ám Glauser túljárt az eszén. Félidőben: 14-13.

A szünet után góllal lépett be a játékba Hornyák Dóra, s rövidesen Faluvégi is csatlakozott hozzá, ezzel átvette a Fradi a vezetést (14-15). Pena és Schatzl is gyorsan ugyanígy tett, így alig négy percnyi játék után a francia vezetőedző kért időt (14-17). 15-19-nél másodszorra is kiállították Sneldert. Szerencsére ezt a szakaszt is szépen átvészelte az FTC, és az 50. percben már 20-27-es előnyt jegyzett. Lehetett bizakodni, hogy az utolsó tíz percre ez behozhatatlan fórt jelent. Az 57. percben, 22-28-nál Szucsánszkinak volt egy fergeteges labdaszerzése Rajcic rövid indítását követően. Luciano húzta a hátán a Metzet a végjátékban, de csak szépíteni tudott némileg. Végeredmény: 25-28.