A Ferencváros az első bajnoki döntős

2013. április 13. 17:51 © handball.hu

A bajnoki rájátszás elődöntőjének egy mérkőzése már a Ferencváros kezében volt, és szombaton idegenben, az Érd otthonában is magabiztosan győztek, így bejutottak a bajnoki döntőbe.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc

Vendégtalálattal kezdődött a bajnoki rájátszás elődöntőjének második mérkőzése Érden, a hazaiak pedig tapadtak a Ferencvárosra. A 10. percben Kovács Anna góljával először vezetett az Érd, és ekkor Elek Gábor időt kért. Hiába, Sara Vukčević lőtte a következő találatot, ám a Fradi sebességet váltott, s kilenc perc alatt 7-9-re fordította az eredményt. Innentől kezdve már a zöld-fehérek voltak előnyben, és a félidő vége előtt Szucsánszki Zita lövéséből már ötgólos lett a differencia (13-18). Alja Koren szépített a lefújás előtt, s így 14-18-as eredménnyel végződött az első harminc perc.

A folytatás is ferencvárosi szempontból kezdődött jobban, hiszen Tomori Zsuzsa és Dajka Bettina góljaival a 41. percre már hétgólos lett a vendégelőny (17-24). Szabó Edina időkérése nemigen változtatott az érdiek játékán, bár Kovács Anna többet tudott hozzátenni a játékhoz, mint azelőtt. A különbség azonban csak minimálisan apadt: öt gólnál közelebb nem került az Érd a Fradihoz (53. perc: 25-30, 58. perc: 28-33), majd a végére is ennyi maradt a két csapat között. A Ferencváros két mérkőzést megnyerve jutott a bajnoki rájátszás döntőjébe. A végeredmény: 29-34.