MK: A Vác fordított és harmadik lett

2012. április 22. 9:36 © handball.hu

Izgalmas összecsapást ígért a Magyar Kupa bronzmeccse, hiszen a bajnokság alapszakaszában a Siófok és a Vác is úgy tartotta otthon a két pontot, hogy a félidőben öt illetve hat góllal vezettek a vendégek.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 12 perc

Igazi gólpárbajjal kezdődött a Magyar Kupa bronzmérkőzése. Először a váciak szereztek vezetést, majd a 6. percre a Siófok került előnybe (3-4), amelyet tíz perc alatt ötre növelt (16. perc: 5-10). Klivinyihez és Tápaihoz csatlakozott Horváth és Barján, s lassan feljött mínusz kettőre a Vác (25. perc: 10-12). Imre Vilmos időkérése után a hátralévő öt percben eggyel sikerült növelnie az előnyt a siófoki lányoknak. A félidőben: 12-15.

A folytatást ismét a Vác kezdte jobban, így négy perc alatt ki is egyenlített (16-16). De Bódi, Szepesi és Ábrahám góljával újra plusz három lett a siófokiak javára. Barján a jobbátlövő poszton bátor megoldásokat választott, amellyel a 43. percre ismét egyenlített a Vác (21-21). Mörtel továbbra is sikeres volt, ám társai elmaradtak góllövésben, és így az 55. percre fordított a Vác (26-25), két perccel később pedig – a 3. perc után – újra kettővel vezetett.

Bár Herr Orsolya már a harmadik váci büntetőt is kivédte, a végjáték a váciaknak jött össze, megintcsak fordított a szünetben még hátrányban lévő csapat, s 29-26-ra nyerte a bronzcsatát.