Két pipa a Siófok oldalán

2011. augusztus 10. 12:21

Felkészülési mérkőzésekre érkezett Siófokra a Dunaújváros csapata. A délelőtti meccsen öt, a délutánin hét góllal bizonyult jobbnak a hazai együttes.

Felkészülési mérkőzés, délelőtt

Siófok KC-Galerius FürdőDunaújvárosi Regale Klíma 32-27 (17-14)
Siófok, Beszédes József Általános Iskola, 150 néző
Játékvezetők: Bán Edit, Kertész Adél

SKC: Herr O. - Bódi 5, De Souza 1, Ábrahám 7, Szalai B., Mörtel 7(5), Szepesi 5. Csere: Lajtos (kapus), Bogdanovic 2, Kovács A. 2, Bloj 1, Kiss O. 1, Németh Cs. 1. Szakmai igazgató: Imre Vilmos.
Hétméteresek: 7/5 illetve 8/5.
Kiállítások: 2 perc illetve 4 perc.

A mérkőzés eleje szorosan alakult (4. perc: 3-2), majd ezt követően a siófoki lányok folyamatosan növelték előnyüket (17. perc: 13-7), ám a játékrész hajrájára valamelyest felzárkóztak a vendégek, akik a szünetre háromra faragták a különbséget (17-14).

A fordulást követően továbbra is a Ábrahámék voltak aktívabbak, illetve pontosabbak, egészen a 40. percig három-négy góllal vezettek is a "cápalányok", ám ekkor egalizáltak az újvárosiak, akiknek öröme nem tarthatott sokáig: a folytatásban ismételten folyamatosan nőtt a siófoki előny, amely végül öt találatnyi balatoni győzelmet eredményezett.

"Remek edzőmérkőzés volt, nagyszerűen szolgálta a felkészülésünket. Délután pedig más dolgokat is megpróbálunk." - mondta Imre Vilmos, az SKC szakmai igazgatója.

Délután

Siófok KC-Galerius FürdőDunaújvárosi Regale Klíma 33-26
Siófok, Beszédes József Általános Iskola, 200 néző
SKC: Herr O. - Bódi 9, De Souza 1, Ábrahám 5, Bogdanovic 5, Mörtel 4, Szepesi 3(1). Csere: Laczkó, Lajtos (kapusok), Németh Cs. 4, Kiss O. 1, Szalai B. 1, Bloj, Kovács A., Mikó, Takács D. Szakmai igazgató: Imre Vilmos.
Hétméteresek: 3/1 illetve 2/1.
Kiállítások: 2 perc illetve 6 perc.

A délelőtti mérkőzéstől eltérően villámrajtott vett a siófokiak, akik a 6. percben 6-1-re vezettek. A vendégek ezt követően sem tudtak felzárkózni, sőt, a különbség folyamatosan nőtt, s a szünetben 22-13-as eredményt könyvelhettek el a hazaiak.

A második játékrészben aztán Imre Vilmos folyamatosan frissítette, forgatta csapatát, ezzel együtt valamelyest hullámzóvá vált az SKC játéka, ugyanakkor a győzelem ezúttal sem forgott veszélyben - végül hétgólos balatoni siker született.

"Az első félidőben látottakkal elégedettebb vagyok, a másodikban viszont hullámzóbban játszottunk" - mondta Imre Vilmos, aki hozzátette, hogy ebben az időszakban ez természetesnek mondható.