MK: a Szekszárd is továbbment

2010. október 28. 20:55

A Magyar Kupa 3. fordulójának csütörtöki mérkőzésén a Szekszárd az NB I B-ben szereplő Nagykanizsa otthonában játszott. A találkozót magabiztosan nyerte és továbbjutott az NB I-es vendégcsapat.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

Szekerczés góljával indult a találkozó, majd Pap indítását követően Kovács szerzett újabb találatot. Gyorsan egyenlített a hazai együttes, és néhány percig ezután is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Szekszárd nem tudta leszakítani az „izzósokat”, akik László léc alá lőtt bombagóljával a vezetést is magukhoz vették (9. perc: 7-6). A játékrész feléhez közeledve Pap egyre többször hárított, és helyzeteit biztosabban értékesítette az UKSE. Mindezeknek köszönhetően előbb fordítottak Kopeczék, majd több lerohanást is sikerrel befejezve jelentősebb előnyhöz jutottak (20. perc: 8-14). Azt nem lehetett mondani, hogy védekezésben villogott volna a kék-sárga társaság, de igazán nem is volt rá nagyon szükség, hisz a hazaikon a fáradtság jelei is hamar megmutatkoztak.

A második játékrészben sem forrósodott fel a hangulat az egyébként hűvös sportcsarnokban. Az UKSE fokozatosan növelte előnyét, és alig néhány perccel a kezdést követően tízre nőtt a különbség (35. perc: 19-29). A kanizsaiak komótosan támadtak, ez rányomta a bélyegét a színvonalra. Némi izgalmat csupán Weigel okozott azzal, hogy egy rossz mozdulatot követően nem kapott levegőt, a játékvezetők megállították a játékot. Ezután Gulya percei következtek, egymás után lőtte góljait a beálló, majd egy büntetőt is kiharcolt. Samu fölé bombázott, s az ellenakcióból a hazaiak voltak eredményesek. Ez felpaprikázta egy kicsit Kovács Jenő tanítványait, s Kopecz, majd ismét Gulya találatával tovább növelték a különbséget (42. perc: 23-36). A lelátón helyet foglaló kisszámú közönség, köztük néhány szekszárdival, csendesen szemlélte az eseményeket. Utóbbiak hangját is csak Kovács Jenő reklamációja, s az ezt követő kiállítása hozta meg az ötvenedik percben. Ezt követően sem sokat foglalkoztak a védekezéssel a csapatok, potyogtak a gólok (49. perc: 27-40). Az utolsó tíz perce fordulva előbb Kovács hibázott büntetőt, majd Kopecz lőtt fölé ziccerben. A rossz sorozatot Weigel törte meg átlövésből szerzett találatával, majd nem sokkal később Samu megszerezte az ötvenedik UKSE gólt.

Az UKSE Szekszárd magabiztosan, ilyen arányban is megérdemelten abszolválta a találkozót. A teljes képhez persze az is hozzátartozik, hogy azért a hazaiak is szépen kivették részüket a gólzáporból. A vendégcsapatból Beck és Kopecz voltak a legeredményesebbek.

Katona Sándor: Helytálltunk az NB I-es Szekszárd ellen, bár a második félidő nem ezt mutatta. Maximálisan nem, hisz védekezésben van mit fejlődnünk, de elégedett vagyok a látottakkal.

Kovács Jenő: A továbbjutás volt a legfontosabb, és az, hogy felszabadultan kézilabdázzunk.

MK: az első továbbjutó a Dunaújváros