Fontos pontok ide, újabb mínusz oda

2010. szeptember 12. 17:01 © handball.hu

A bajnokság harmadik fordulójából már csak egy mérkőzés várt a sportág szerelmeseire: az FTC-nél vendégeskedett a Békéscsaba, aki a végjátékig tudta csak tartani a lépést a házigazdával.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A mérkőzést megelőzően Mátéfi Eszter békéscsabai vezetőedző a handball.hu-nak elmondta, hogy az előző két fordulóban elszenvedett vereséget követően azt kérte lányaitól, ne csüggedjenek. Azzal előre számoltak, hogy a sorsolás szeszélye miatt nehéz találkozók várnak rájuk már a szezon elején, és mindig csak a soron következő összecsapásra kell koncentrálniuk. A Ferencváros ellen nagyon kell figyelni a két szélre kihegyezett gyors indításokra. Az előző két meccs közül az egyiken a támadás ment nekik jobban, a másikon a védekezés. Ezen a mérkőzésen ezt a két elemet egyszerre kellene hozni a sikerhez.

Jól kezdték a meccset a békéscsabaiak: az ötödik percben már az 1-3-as vezetésért támadhattak, ennek ellenére ekkor több helyzet is kimaradt, és nagy rohanás vette kezdetét, melyből a hazaiak profitáltak (7. perc: 3-2). Az első hét Fradi-gólt hat játékos szerezte, míg az ellenfélnél főleg a légiósok vitézkedtek (13. perc: 7-6). Utóbbiak a félidő közepére egy 0-4-es sorozattal 7-10-re fordítottak, ebben benne volt egy emberelőnyös helyzet okos kihasználása is. A negatív zöld-fehér perceket Szucsánszki törte meg egy büntető-értékesítéssel, a következő hétméterest viszont kihagyta, miközben a túloldalon a főként védekező specialistának számító Szekeres volt egymás után kétszer is eredményes.

Veress Dajka büntetőjét is kifogta, a 22. percben pedig már 9-13-ra állt a meccs. A Fradi meglepetésre ekkor kezdett belelendülni, amiben Mátéfi Eszter időkérése sem fékezte, és a 24. percben már az egyenlítésért indított akciót (12-13). Harmadik büntető-lövőnek Tomori állt a csabai kapu elé, de először ő is kihagyta a helyzetet, ám a kipattanót értékesítve már egált mutatott az eredményjelző (27. perc: 13-13). Glusicáék emberhátrányba kényszerültek, de ezt a szakaszt is kapott találat nélkül tudták kivédekezni. A szünetre is maradt a döntetlen állás (14-14).

A mérkőzés hasonlóan kiegyenlített küzdelemmel folytatódott, mint amilyennel az előző játékrész utolsó öt-hat percét követően berekesztődött. A negyvenedik percben úgy növelte kétgólosra előnyét az FTC, hogy közben létszámhátrány is nehezítette a dolgát (20-18), mert a pályára lépő Deákinak gyorsan sikerült két perc erejéig kiállíttatnia magát. Mire viszont erre elkezdhettek volna építkezni a házigazdák, addigra Nyikolajenkóék ismét felocsúdtak (44. perc: 21-21). Szucsánszki tovább rontotta csapata büntetőlövési statisztikáját, Tomori azonban javította ugyanezt. A nagy csatában egyre gyakrabban került sor ápolás miatti pihenőkre. Szucsánszki mezőnymunkájával és találataival is korrigált az iménti hibát, együttese pedig ennek (is) köszönhetően az 52. percben már 26-22-re vezetett.

Egy ilyen roham után ezzel ésszel kufárkodva a népligetiek már simán a zsebükben érezhették volna a két pontot, de ehhez azért a csabaiak is hozzá akartak még szólni, akik az 55. percre a felére olvasztották a hátrányt (26-24). Tomori újabb hétméterest hagyott ki, miközben a zöld mezesek rendesen szenvedtek a lila-fehér védőfallal szemben. Dajka a következő megítélt Fradi-büntetővel bevette Tóth Zsanett kapuját, majd a villámgyorsan kimaradt vendég-kontra után Szamoránsky Piroska találata már tőrdöfés volt a Békéscsabának (58. perc: 28-24). Ezután Dajka újabb hetest váltott gólra, a túloldalon Nyikolajenko tette ugyanezt. A viharsarkiak hiába nyitották meg teljesen a védelmüket, Kovacsicz hetedszer is betalált, Bódi pedig már csak szépíteni tudott, és biztosítani, hogy csapata öt gól alatti vereséggel zárja ezt a nagy iramú rangadót. Végeredmény: 30-26.

Az FTC újabb fontos bajnoki pontokhoz jutott így ma, míg a Békéscsaba újabb fontos pontokat veszített, melyek nagyon hiányozhatnak majd a szezon végi elszámolásnál.

A mérkőzés legjobb játékosának Kovacsicz Mónikát választották.