Szucsánszkival minden sikerült

2010. január 30. 13:16 © handball.hu

A Debrecen késése miatt ugyan nem az RTL Klub, hanem a SportKlub csatorna adta a Ferencváros otthonában rendezett bajnoki mérkőzést, ám aki a csúszás ellenére is kitartott, az egy abszolút jó meccset láthatott.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A debreceniek a kritikus időjárási körülmények miatt késve érkeztek a rangadóra, amely így egyórás késéssel, és az RTL másik csatornája segítségével került képernyőre.

Ennyi megpróbáltatás után kérdés volt, kinek nehezíti a dolgát a meccs késése: a várakozó házigazdáknak, vagy épp a több mint öt órát utazó vendégeknek. Az első percek tapasztalatai alapján egyértelműen a Fradinak, hiszen alig több mint négypercnyi játék után már 1-3-ra is vezethetett volna a Loki, ha megadták volna az utolsó találatát. A 8. percben már 1-4-re állt a harc, mikor Szucsánszki, második találatával szépített, de így is csak rohanhatott csapata az eredmény után (9. perc: 2-6). Ezután a két-háromgólos Debrecen-előny maradt, míg a 17. percben, Zsigmond második góljával 8-9-re zárkózott az FTC. Szucsánszki büntetőből és akcióból is szépen hozta, amit kell, így folyamatosan tűzközelben tartotta együttesét. Szamoránsky Anikó aztán 12-12-re egyenlített, majd Trufán találatával először vezetett a vendéglátó. Bulath és Borbás találataival viszont fordítottak a hajdúságiak (26. perc: 13-14). Szucsánszki megint egyenlített, és jött Dajka, a népligetiek nagy örömére (15-14), de a Debrecen mindenre gyorsan választ talált. Félidőben: 16-17.

A szünetet követően Borbás percei jöttek, a Fradi ellenfele kapuscserélései ellenére két-háromgólos hátrányban maradt. 19-22-ről aztán sok-sok perc türelemjátékkal újra egálra alakított a Ferencváros (22-22), de jött Lovric ötödik gólja, amire Bogdanovics még rátoldott. Lassacskán már csak a fiatalabb szekcióra számíthatott Elek Gábor, de mi sem bizonyítja jobban, hogy ez nem jelentett hátrányt, mint hogy az 50. percben ismét FTC-előnyt mutatott az eredményjelző (27-26). Pastrovics bravúrjai is jókor jöttek, a túloldalon pedig Bulath lövései (56. perc: 29-28). Kiss Éva is rákapcsolt a védésekre, Borbás egálra alakított, míg a tizenötödik találatával Szucsánszki megint fordított. Eszeveszett hajsza indult, Balogh kiállítása után a Fradi emberhátrányával (58. perc: 31-29).
Pastrovics újra jókor segített, Elek Gábor időkérése után pedig egy perce maradt csapatának hogy megőrizze kétgólos fórját, de ez nem volt elég, hiszen Trufán is betalált, az utolsó Loki-támadást pedig Pastrovics kihalászta. Végeredmény: 32-29.