Szép végjátékkal lépett meg a Loki

2010. január 22. 18:21 © handball.hu

Az NB I. 14. fordulójában a bajnoki tabella két dobogósa, a DVSC és a Békéscsaba mérkőzött meg egymással Debrecenben az alapszakasz végén igazán lényegessé váló pontokért, ahol a végén hétgólos hazai siker született.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A vendégcsapat egyáltalán nem megilletődötten veselkedett neki a találkozónak: Kelemen két magabiztos találatával kevesebb, mint másfél perc alatt jelezte, hogy győzelmi céllal érkezett a Hódosba. A Loki nagyon nem találta a helyét a pályán, öt percig esélytelenül próbálkozott a gólszerzéssel, majd Mörtel és Hornyák jóvoltából kezdte meg a felzárkózást (2-3). A sok hiba viszont tovább nehezítette a debreceniek dolgát, miközben a túloldalon Kelemen csak szaporította a kapubevételeinek számát.

A 15. perc elejére a hazai szurkolók legnagyobb örömére 5-5-re egyenlített csapatuk, aztán Mörtel megszerezte a vezetést. Mire viszont igazán örömködésre adhatták volna a fejüket, máris gól- és emberhátrányba kerültek (20. perc: 6-9). Bakó Botond időkérésre után a felállt védelme hatékonnyá vált együttesének, és a kontráik is jól sültek el (24. perc: 10-10). Boganovicsék minden mozzanatára megvolt a válasz valamelyik csabai játékos részéről, akik közül heten is feliratkoztak a gólszerzők közé. Az utolsó másodpercek történéseiért megítélt büntető értékesítésével 13-12-re hozta a félidőt a Loki.

A szünetről visszatérve a Debrecennél a fiatal Kazai a pályára lépése után nekilátott gólokat gyártani, míg a túloldalon a védekezés-specialista Szekeres szerzett hatalmas átlövés-találatokat. A 38. percben Mörtel szorult hosszas ápolásra (17-16). A csabaiak ezt követő emberhátránya újra nehéz helyzetbe kergette a Mátéfi-alakulatot (42. perc: 20-16). 20-17-nél a lilák kitolták egészen az ötfős DVSC-támadósort, és a labdaszerzése után Bulath visszatartotta Kocsist, így egy ideig kettős előnyből folytathatta volna a játékot. Ekkor azonban Kelemen le akarta magáról rántani a hátára csimpaszkodó Csákit, amit a játékvezetők szintén kiállítással díjaztak. Nyikolajenko büntető-értékesítései tartották ekkor együttesében a lelket, míg a túlsó térfélen Bogdanovics volt továbbra is megállíthatatlan (45. perc: 21-19).

A következő szakasz inkább a fogcsikorgatva küzdésről, mint a kézilabda nemesebb oldaláról szólt, amikor nagy szükség volt mindkét fél részéről a jó kapusteljesítményre, amit Tóth és Triffa is hozni tudott. 22-20-nál újra kettős előnybe került a Békéscsaba, de Juhász gólt szerzett, majd labdát is csent, így pozitívan jött ki a vendéglátó ebből a helyzetből is. Alig több, mint hat perccel a vége előtt, 24-20-as állásnál Mátéfi Eszter kért időt, hogy minden segítséget megadjon a lányainak a visszazárkózáshoz. Gólt szerezni azonban ezután sem igazán sikeredett nekik, Triffának is köszönhetően, a végén pedig már igazi debreceni örömjáték következett. Végeredmény: 28-21.