Ma jobb volt a Loki

2009. szeptember 18. 19:08 © handball.hu

Már a félidőben 18-12-re vezettek a hazaiak az NB I. 4. fordulójának slágermérkőzésén, azaz a Debrecen - Ferencváros összecsapáson, és ez a különbség a lefújásig sem változott érdemben: a rangadón magabiztosan nyert a DVSC.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 2 perc
Mindkét csapatnál kihagyott hetesekkel kezdődött a csata: míg a Lokinál Triffa, addig a Fradinál Gridnyeva állt a kapuban. A Debrecennél a Podravkától kényszerűségből távozott Bulath vállalkozott bátrabban, és 4-2-es vezetésnél a gólok felét ő szerezte. Az ellenfélnél óvatosan állt mindenki a feladatához, senki sem vállalta a húzóember szerepét, miközben a túloldalon Bogdanovicshoz és Csákihoz Bognár is csatlakozott, így nem volt meglepő, hogy tizenhét perc játék után 12-6-ra állt a meccs.

A fiatal Trufán volt, aki némi örömet szerezhetett a ferencvárosi szurkolóknak, rajta kívül Szucsánszki hozott kellemesebb perceket, mind büntetőből, mind pedig akcióból (27. perc: 16-12). Az utolsó percben viszont – Kenyeres után – ő is büntetőt hibázott, és a vége előtt a hazaiaknál még Mörtel és Lovric is betalált. Félidőben: 18-12.

Kevesebb, mint három perc alatt a Fradi három gólra zárkózott, de ez a lendület nem tartott sokáig, és a 40. percre már 24-16-ra nőtt a Debrecen-fór. Egy 1-5-ös sorozatra viszont képesek voltak ekkor is a fővárosiak, de bármivel is próbálkoztak, ha rövid kihagyás után is, de mindannyiszor jött a válasz a Lokitól. A csata – ha nem is a győztes személyéről, de – nyolc-nyolc találat után Csáki és Szucsánszki privát gólkirálynői küzdelméről (is) szólhatott ezután.

Közben becsengetett ebbe a harcba Trufán is (54. perc: 33-28). Az utolsó percek sok mindenről szóltak, csak épp az alakulatok védekezéséről nem. 39-33-ra aztán, egy igenis húzós, pörgős - és nem kevés hibával tarkított - meccs után a hazai csapat hagyhatta el győztesen a pályát (végeredmény: 39-33).