Újvárosi és Hunnia-siker

2009. augusztus 6. 16:58 © handball.hu

Két edzőmérkőzést játszott egymással a Dunaújvárosi NKKSE és a Hunnia KSK csapata. A délelőtti meccsen a hazaiak nyertek egy góllal, délután viszont fordult a kocka: az újonc öttel győzte le Gáspárékat.

Gáspár újra élt a pályán
Edzőmérkőzések

délelőtt
Dunaújváros NKKSE – Hunnia KSK 31-30
Dunaújváros, Dunaferr Sportcsarnok
A Dunaújváros gólszerzői: Erdősi 2, Takács F. 3, Felső 3, Takács D. 4, Gáspár 3, Jókai 2, Vadász 3, Sári 4, Nagy 2, Domokos 1, Balogh 3, Berta 1.
A Hunnia gólszerzői: Selenka Szilvia 6, Barna Éva 6, Németh Nedda 9, Hódosi Eszter 1, Forgács Judit 2, Lázár Szilvia 4, Tamás Melinda 2

délután
Dunaújváros NKKSE – Hunnia KSK 27-32 (16-17)
Dunaújváros, Dunaferr Sportcsarnok, 80 néző
A Dunaújváros gólszerzői: Erdősi 5, Takács F. 4, Felső 2, Takács D. 4, Gáspár 4, Jókai 3, Sári 3, Nagy 1, Berta 1.
A Hunnia gólszerzői: Selenka Szilvia 8, Barna Éva 9, Németh Nedda 1, Hódosi Eszter 5, Forgács Judit 2, Lázár Szilvia 1, Tamás Melinda 3, Nagy Izabella 3.

A délutáni találkozót jól kezdte a hazai csapat, bár nem sokáig vezetett: 3-3 után a vendégek vették át a vezetést, és irányították a mérkőzést. Harminc perc után a Hunnia vezetett egy góllal (16-17).

A második játékrészben mindkét csapat hullámzó teljesítményt nyújtott, így hol a Dunaújváros, hol a Hunnia vette át a vezetést, az utolsó percekben azonban elhúzott a vendégcsapat, és öt góllal meg is nyerte a meccset.

A páros mérkőzést követően nem volt teljesen elégedett a látottakkal Rapatyi Tamás, az Újváros vezetőedzője sem, aki elsősorban csapata védekezését és fegyelmezetlenségét kritizálta a Dunaújváros Online hírportálnak:

"Hasznosnak bizonyult mai két mérkőzésünk, annak ellenére is, hogy maradt bennem bőven hiányérzet. Bár délelőtt nyertünk, már azon a mérkőzésen sem voltam elégedett a védekezéssel, s ez sajnos délutánra sem javult fel. Ráadásul a második mérkőzésen már elég sok taktikai fegyelmezetlenséget követtünk el, s elsősorban ez vezetett ahhoz, hogy ellenfelünk szinte végig vezetve meg tudta nyerni a mérkőzést. Úgy látom, hogy a negyedik félidőre teljesen elfogytunk, hiszen míg délelőtt azért akadtak jó időszakaink, a délutáni meccs második félideje nagyon rosszul sikerült a csapat számára, igaz ebben az is közrejátszott, hogy elsőszámú kapusunk, Győri Ágnes, valamint balszélsőnk, Erdősi Ildikó is kidőlt sérülés miatt. A tanulságokat persze igyekszünk leszűrni, s a jövőben azon dolgozunk tovább, hogy a ma látott hibák ne fordulhassanak elő a jövőben."