A bajnoknál zárt a szezon

2009. május 31. 17:34 © handball.hu

A Győri ETO hazai pályán búcsúztatta a 2008/2009-es évadot. A klub történetének eddigi legsikeresebb szezonját a hátuk mögött tudó kisalföldi lányok a Loki ellen kivívott sikerrel adhattak még egy kis ráadást szurkolóiknak.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc
A találkozót megelőzően a játékosok bemutatásánál a győri szurkolók a következő feliratú transzparenssel búcsúztak Herr Orsolyától:

"Akkor is itt voltál Orsi, mikor nem volt divat, mikor nem voltunk gazdag csapat.
Sokszor méltatlan mellőztek, mégis becsülettel küzdöttél az ETO-ért!"

A klub képviselői pedig egy-egy virágcsokorral köszöntek el a jövőre már nem a győrieket erősítő játékosoktól: Herr Anitától, Herr Orsolyától, Horváth Bernadettől, Gabriella Rotis-Nagytól és Karnik Szabinától.

Vérten és Csáki gólpárbajával indult a mérkőzés, majd Spiridon, Tomori és Hosszu is besegített Vértennek, így alig nyolc perc alatt már 6-2-re meglépett a Győr. Hiába kért 8-3-nál időt Bakó Botond, a vendéglátók lendületét továbbra sem lehetett megtörni (16. perc: 11-5), pláne hogy Pálinger kapuját Csáki duplája után jó ideig csak Bognár tudta bevenni.

A debreceniek enervált játékában csak helyenként villant fel némi szikra; a pálya mindkét térfelén zömében a már szezonvégnek is betudható formában kézilabdázó ETO akarata érvényesült. Ami esetlegesen támadásban kimaradt, azt a túloldalon hárításaival Pálinger kompenzálta. 15-8-as állásnál jó időre beragadtak a fékek mindkét együttesnél, amit a szünetig Tomori és Stuparičová oldott ki (félidőben: 16-9).

A pihenő után a Herr testvérek is nekiláttak utolsó győri félidejüknek: Orsi rögtön két ziccert halászott ki a kapu elől, Anita pedig góllal jelentkezett be. A DVSC-t a „rászámolástól” Stuparičová mentette meg (35. perc: 18-10), majd egy szerencsétlen esés után Bognár szorult hosszas ápolásra. Az ellenfele hibáiból egyre ügyesebben építkező vendégcsapat hosszú idő után küzdötte újra hét gól alá a hátrányát (41. perc: 21-15), de ezt újra két gyors győri találat követte.

Ennyivel azonban nem lehetett megtörni a Loki lendületét, és a kitartó munka eredményeként az 51. percre újra nyílt lett a meccs (24-20), Kovács Adrienn találata után pedig már igazán ki kellett valamit találnia a mindössze már csak háromgólos előnnyel bíró zöld-fehéreknek. A feladat megoldását pedig a Horváth, Kovacsics, Deáki, Kisfaludy, Herr és Hosszu támadósorra bízta Konkoly Csaba, és a csajok meghálálták a beléjük vetett bizalmat. A második játékrészben igazán derekasan harcoló Loki ellen az idei utolsó bajnoki találkozón is győzelemmel hagyhatta el a pályát az ETO (végeredmény: 27-25).

A mérkőzést követően a DVSC-Aquaticum csapata a bajnoki bronz-, míg a Győri Audi ETO KC alakulata az aranyéremmel a nyakában ünnepelhetett.