Bebiztosította a Fradi az ezüstöt

2009. május 30. 17:39 © handball.hu

A felsőházi rájátszásban a Ferencváros a Békéscsaba elleni hazai győzelemmel már a forduló zárómeccse előtt bebiztosította a bajnokság második helyét, hiszen két góllal legyőzte ellenfelét.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 10 perc
A mérkőzést megelőzően a handball.hu megszólaltatta a két csapat vezetőedzőjét.

Elek Gábor: Amennyiben hazai pályán, a saját szurkolóink előtt nem sikerül ma nyernünk, meg sem érdemeljük a bajnoki ezüstérmet. A Békéscsaba már nemcsak a Debrecen, hanem a Győr ellen is bizonyította, mennyire jó csapat, így nagyon nehéz feladat előtt állunk.

Mátéfi Eszter: Ha a Fradi villámrajtot tudna venni, azzal alaposan megnehezítené a helyzetünket. Debrecenben egyértelműen a kiváló védekezésünknek köszönhettük a győzelmet, ami azért is történhetett meg, mert az ellenfél a papírforma alapján eleve nem vett komolyan minket. Ha egy végig szoros küzdelmet tudunk kialakítani, akkor lehet esélyünk a végjátékban. A Montenegró elleni felkészülési meccsen a 3-2-1-es védekezésünk igencsak hatékonynak bizonyult, ebben bízunk most is".

A mérkőzés kezdetén a ferencvárosi szurkolók "Nekünk Ti vagytok a bajnokok!" - felirattal fogadták csapatukat.

A Fradinak valóban megnehezítette a meccs elején a dolgát a Csaba csapata, aki ellen a nyolcadik perc magasságában kiharcolt 5-2-es állásnál kezdhetett el először mire építkezni a házigazda, mely után egy jó sokáig húzódó gólcsend következett. Ezt Zácsik Szandra törte meg büntetőből a 16. percben, ami után Mátéfi Eszter azonnal időt kért. Nem csoda, hiszen a vendégek karmestere sok mindenre számíthatott, de erre az eredménytelenségre semmiképpen.

Egy-egy lopott találattal az FTC tovább biztosította magát, amiben Gridnyeva jelenléte is sokat segített (19. perc. 8-2). Szekeres és Leposava góljaival aztán a Békéscsaba is elkezdte volna „belőni” magát, de érdemben nem tudott változtatni a helyzeten, mivel az FTC Zácsik vezetésével céltudatosan szállt harcba az ezüstért. A 28. percben Zácsik egymaga járt már annyi kapubevételnél, mint az ellenfél összes játékosa (14-8), és a félidei 16-10–es állás sem kecsegtetett túl sok jóval a Békéscsaba számára.

Berta és Kenyeres és Szucsánszki találataival, és Gridnyeva ziccerfogásaival folytatódott a meccs a szünet után. 23-14-nél úgy tűnt, elérkezett az idő a „rászámolásra”, ami a várakozások ellenére nem következett be. A hazaiak a biztos vezetés tudatában visszafogták a lelkesedésüket, s emellett Kelemenék megtettek mindent, és az 52. percre három (!) gólra csökkentették a hátrányukat (27-24). A véghajrára aztán így bőven akadt izgulnivalója mindkét szurkolótábornak. Zsuzsa Vivien hatalmas átlövése miatt újra remeghettek volna a Fradi-lábak, ám Szucsánszki Zita hetesből talált be (30-28), és az utolsó másodpercek így már csak az oly’ sokszor szidott ferencvárosi tábor kulturált ünnepléséről szólhattak.

Az FTC így egy minden csapat számára nehéz helyzetben szerezte meg a Győri Audi ETO KC mögött a bajnokság megtisztelő második helyezését. Gratulálunk a Lányoknak, és persze a Békéscsabának is a legelőkelőbb négy között végzett szezonért!