Még nem dőlt el az ezüstérem sorsa

2009. május 23. 18:00 © handball.hu

Óriási rendőri készültség övezte az FTC vendégjátékát Debrecenben. A fővárosi csapat már egy döntetlennel is ezüstérmesnek mondhatta volna magát, ám egy fordulatos mérkőzésen végül otthon tartotta a két pontot a Loki.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Hatalmas rendőri biztosítás volt tapasztalható már a mérkőzés előtt egy órával, a szomszédos Főnix csarnok parkolójában több rendőrautó és csapatszállító kisbusz is állomásozott, a létesítmény környékét többtucatnyi rendőr biztosította. A csarnokban a vendégszurkolók helyét a szomszédos szektortól masszív vaskordon, a pálya felől pedig labdafogó háló választotta el.

A mérkőzés előtt Elek Gábor a handball.hu-nak elmondta, a találkozó abszolút háromesélyes. A rájátszásban mindkét csapat beleszaladt már súlyos pofonba, így a meccset a pillanatnyi forma mellett a győzelmet jobban akaró csapat nyerheti.

A nem egészen teltház előtt kezdődő mérkőzésen a térdsérüléssel bajlódó Zácsik Szandra nagyrészt csak támadásban volt a pályán, arckifejezése komoly fájdalomról árulkodott. A félidő elején gyorsan és felváltva estek a gólok, a házigazdák főleg Orbán és Stuparicova révén voltak eredményesek, a vendégeknél többen osztoztak a gólokon. Mindkét csapat sietve fejezte be a támadásokat, a kapusok gyakran voltak kiszolgáltatott helyzetben. Ebben az időszakban a debreceni csapatnak kicsit jobban ment a játék, sikerült is három góllal ellépnie ellenfelétől (14. perc: 11-8).

A félidő második részében a Fradi volt sikeresebb a rohanós játékban: Kenyeres, Szucsánszki és Szamoránsky Piroska gyors góljaival felzárkóztak a vendégek. Szamoránsky utóbbi góljánál a Pastroviccsal történő ütközés következtében megsérült, és már nem is tért vissza a pályára. A debreceni csapat időkérése utáni percekből is Elek Gábor csapata profitált jobban, Szidorova védéseinek és Szucsánszki újabb góljainak köszönhetően már náluk volt a vezetés (27. perc: 14-17). A szünet előtt azonban kicsit kiengedtek, így szorosabbá vált a félidei állás.

A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, Szucsánszki továbbra is megállíthatatlan volt (38. perc: 20-22). A félidő közepétől a játék kicsit lassabbá, a helyzetek kidolgozottabbakká váltak, de továbbra is sok volt a hiba mindkét oldalon. A gólok közül kiemelkedő volt a debreceni csapatból Bognár Barbara felsősarkos, "görbiczes" találata, illetve Zácsik 11 méteres átlövése. A hazaiak a félidő második felében a jobb helyzetkihasználásukkal magabiztosan tartották kétgólos előnyüket (48. perc: 26-24), melyet a mérkőzés végéig meg is tartottak, így otthon tartották a két pontot.

A találkozó a csarnokon belül rendbontás nélkül ért véget.