Tornagyőztes a Tajtavill-Derecske

2008. augusztus 10. 4:17

Szombati két győzelmével első helyen végzett a Tajtavill-Derecske a Kereskedelmi és Hitelbank-Kőnig Trade-kupán.

Kereskedelmi és Hitelbank-Kőnig Trade-kupa, 2. forduló
Tajtavill-Derecske – Kiskunhalasi NKSE 24–21 (13–7)
A Derecske gólszerzői: Sopronyi, Gulyás 6–6, Szamosi A. 5, Flaska, Szűcs N. 3–3, Pádár 1.
A Kiskunhalas gólszerzői: Valovics 7, Takács D. 5, csendes 4, Szarka A. 2, Horváth M. 2, Zámbó 1

Sonepar-Békéscsabai ENKSE – Uniqa-Vasas 34–25

Kereskedelmi és Hitelbank-Kőnig Trade-kupa, 3. forduló
Tajtavill-Derecske – Sonepar-Békéscsabai ENKSE 26–23 (14–8)
A Derecske gólszerzői: Szűcs N., Pádár 7–7, Szamosi A. 5, Kudor 3, Gulyás 2, Sopronyi, Flaska 1–1.
A Békéscsaba gólszerzői: Szekeres 6, Leposova 5, Rácz 4, Tóth K. 3, Takács B. 2, Hajduch, Ancsin, Kelemen 1–1

Kiskunhalas - Uniqa-Vasas 34–27

Végeredmény:

1. Tajtavill-Derecske 6 pont
2. Sonepar-Békéscsabai ENKSE 4 pont
3. Kiskunhalas 2 pont
4. Uniqa-Vasas 0 pont

Köstner Vilmos csapata a Vasas elleni pénteki siker után a Kereskedelmi és Hitelbank-Kőnig Trade-kupa második napján délelőtt a Kiskunhalast győzte le nagy küzdelemben, főként jó eső félidei produkciójának köszönhetően, majd a torna „döntőjében” végig vezetve múltra felül a Békéscsabát.
Köstner Vilmos vezetőedzőt a három meccs értékelésre kértük.
„A tavalyihoz hasonló színvonalú, tornát rendeztünk, amely mind a négy résztvevő felkészülését jól szolgálta. Örülök, hogy megnyertük a Kereskedelmi és Hitelbank-Kőnig Trade-kupát, s fontos számunkra, hogy sorozatban harmadszor végeztük az élen a saját közönségünk előtt rendezett felkészülési tornán. Mindegyik mérkőzésünk tanulságos volt. A Vasas ellen az első játékrész könnyelmű, pontatlan játékát szünet után kijavítottuk. A Kiskunhalas ellen harminc, a csabaiakkal szemben ötven percig teljesítettünk jól. Annak külön örültem, hogy mindig akadt valaki, aki jó teljesítményével átsegítette a csapatot a holtpontokon. Az első találkozón Sopronyi Anett és Szamosi Anita, szombat délelőtt Sopi és Gulyás Niki, a csabaiak ellen Szűcs Niki, Pádár Margó, Szamosi Anita és a kapuban Lajtos Nóra és Király Annamari produkciójával lehettem elégedett. Természetesen látjuk a hibákat, még nem tudunk végig egyenletes teljesítményt nyújtani, gyorsulni kell, pontosabbá kell válni. A támadójátékunkba csúszott több hiba, védekezősünknek köszönhetjük a tornagyőzelmet. Ami az ellenfeleket illeti, a Békéscsaba még acélosabb lett, mint tavaly volt, a Kiskunhalas is erősödött, a fiatal Vasas pedig megmutatta, hogy üde színfoltja lesz az NB I-nek.”

Forrás: derecskekezilabda.hu