Négygólos derecskei siker

2008. február 22. 19:24

Az NBI tizenötödik fordulójában a vendégsikert hozó Debrecen - Dunaferr mérkőzés után egy órával a Tajtavill-Derecske csapata fogadta hazai pályán a Békéscsaba gárdáját.

Kocsik 10 gólt szerzett
NBI 15. forduló
Tajtavill-Derecske KK - City-Line Békéscsabai ENKSE 23-19 (13-8)
Derecske, Városi sportcsarnok
Vezette: Medve, Tóth
A Tajtavill-Derecske KK gólszerzői: Kocsik Viktória 10(3), Pádár Margit 5(1), Szabados Ibolya 2, Kudor Kitti 2, Szamosi Anita 1, Kereki Edina 1, Sütő Mariann 1(1), Rácz Emese 1
A City-Line Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Herr Anita 7(3), Takács Bernadett 3(1), Valyuch Éva 2, Szekeres Klára 2, Tóth Katalin 2, Ancsin Timea 1, Kelemen Éva 1, Szögi Tímea 1(1)
Kiállítások: 12 ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5 ill. 5/5

Remek hangulatú találkozón, a biztos bentmaradás szempontjából igen fontos két pontot szerzett a Tajtavill-Derecske együttes hazai pályán a City-Line Békéscsabai ENKSE ellen (23–19).

Zsúfolásig telt ház fogadta a pályára lépő két együttest a Derecskei Városi Sportcsarnokban, a Viharsarokból is szép számmal vándoroltak el a szurkolók Derecskére.
A találkozó kezdete előtt előbb elbúcsúztatták a hajdúságiak Afganisztánba távozó vezérszurkolóját, Nagy "Menyus" Sándort – aki egy a játékosok által dedikált labdát vihet magával –, majd egyperces néma főhajtással emlékeztek a napokban elhunyt Nagy Lajosra, aki szintén sokat tett szurkolóként a derecskei kézilabdaéletért.

A mérkőzésre rátérve, már az első percektől látszott, hogy mindkét csapat számára létfontosságú a jó eredmény elérése, hihetetlen kemény és szervezett védekezést mutattak be a felek. Hét perc alatt mindössze két gól született, ám ezt követően magukhoz ragadták az irányítást a hazaiak, és különösen Kocsik Viktória (a képen)parádézásának betudhatóan fokozatosan elhúztak. A derecskei kapuban Király Annamária remekelt, igaz, a másik oldalon Veress Zsuzsa is igyekezett. A szurkolótáborok is fülsiketítő hangzavart teremtettek, kár, hogy a vendégtábor sokszor nem éppen irodalmi stílusban skandálta a rigmusokat...

A félidőben öttel tartottak előrébb a Köstner-tanítványok, ám a vendégek cseppet sem gondolták úgy, hogy számukra vége a meccsnek. A második játékrészben mindet elkövettek a felzárkózásért – ez valamelyest sikerült is nekik –, ám amikor veszélyes közelségbe kerühettek volna, akkor a hazaik közül valaki – főleg Kocsik és Pádár – mindig jókor talált be. Egészen a lefújásig kőkemény ütközet zajlott a pályán, ám az utolsó öt percben már látszott, hogy ezt a meccset nem veszíthetik el Kerekiék. Nem is vesztették, a négygólos (23–19) győzelem pedig azt is jelenti, hogy gyakorlatilag hajszálnyi közelségbe kerültek a biztos bentmaradáshoz az újonc derecskeiek.

Köstner Vilmos: Rendkívül küzdelmes, kiváló védekezést felvonultató csapatok csatájából az első félidei jó teljesítményünknek köszönhetően diadalmaskodtunk.
Mátéfi Eszter: Úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk, amelyen megérdemelten nyert a Derecske. Egy-két gyenge egyéni teljesítmény miatt nem tudtunk szorosabb mérkőzést játszani.

Forrás: derecskekezilabda.hu

Derecske: Vendéségben a Hyponál