A spanyolok is veretlenek

2007. december 3. 23:45 © handball.hu

A japán válogatott mai ellenfelével szemben is sokáig tartani tudta a tegnapi, magyarok ellen bemutatott jó játékot, ám ez végül kevésnek bizonyult, így a spanyolok 36-29 arányban diadalmaskodva, a magyarokhoz hasonlóan már biztosan a középdöntő résztvevői.

Aguilar Diaz Macarena
E-csoport 2. forduló
Japán - Spanyolország 29-36 (17-15)
Nimes, 3000 néző
Játékvezetők: Chernega, Poladenko (RUS)
Japán gólszerzői: Hayafune 12 (1), Arihama 3, Sakugawa 3, Sakamoto 3, Mizuno 3, Fujii 2, Hirai 2(1), Komatsu 1
Spanyolország gólszerzői: Aguilar 12, Fernández 7(1), Martín 3, Pinedo 3, Mangué 3, Pinedo 2, Fernández 2, Oncina 2, Alonso 2(1)
Kiállítások: 14 ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/3 ill. 2/2

A holland származású tréner, Bert Bouwer tanítványai kapták el jobban a fonalat: Japán a második félidő hetedik percéig gyors, több passzos játékának és leindításos akciókból szerzett góljainak köszönhetően vezetett a merkőzés ezen szakaszában a kicsit enerváltnak tűnő spanyol válogatott ellen. Utóbbiak a szünetben rendezni tudták soraikat, így a második félidőben sokkal elszántabban és harcosabban léptek pályára. A mérkőzés a 37. perc után fordult az ibériaiak javára, ekkor az agilis Fernandez Ibanez három gyors góllal tette biztossá a spanyol előnyt. A japán csapat 45. percre újra egyenlíteni tudott, de ismét Fernandez volt az, akinek góljaival csapata újra megléphetett. Rajta kivül ezúttal Aguilar Diaz Macarena helyettesítette góllövésben a tegnapi napon sziporkázó Martha Manguét, ő 12 gólig jutott.

Japán válogatottjában csak Aiko Hayafune nyújtott kimagaslót, főleg 9 méterről lőtt látványos átlövésekből vette be az ellenfel kapuját. Az utolsó 20 percre az ázsiaiak elfáradtak, a spanyolok pedig ekkor már felszabadultan kézilabdázva megérdemelten nyertek, bár a két csapat között kialakult gólkülönbség talán túlzóan magas, hiszen a játék összképét tekintve a japánok szorosabb eredményt érdemeltek volna. A mérkőzés végkimenetelét tekintve döntőnek bizonyult a spanyol kapus Elejaga jobb teljesítménye, míg japán kolléganői kevesebbszer találkoztak a labdával.

Bert Bouwer csapata holnap Kongóval dönti el, hogy ki végez a csoport harmadik helyén, míg a magyarok Jorge Duenas tanítványaival meccselnek majd a csoportelsőség és a középdöntő első (két) pontjáért.