Nem született meglepetés

2007. október 31. 21:15

Az NBI 9. fordulójának szerdai találkozóján a Derecske fogadta a Dunaferr csapatát. Kocsikék jól kezdték a találkozót, azonban csak negyed óráig bírták tartani a vendégek által diktált tempót, s végül az újvárosiak könnyed győzelmet arattak. Mörtel ehhez nyolc góllal járult hozzá.

NBI, 9. forduló
Tajtavill-Derecske KK - Dunaferr NK 27-33 (13-18)
Városi spcs., 700 néző
Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter

A Derecske gólszerzői: Kudor Kitti 7(2), Kocsik Viktória 5(1), Rácz Emese 4, Pádár Margit 4, Kereki Edina 2, Flaskova Monika 2, Szabados Ibolya 1, Sütő Mariann 1(1), Gulyás Nikolett 1
A Dunaferr gólszerzői: Mörtel Renáta 8(3), Vincze Melinda 7, Ferling Bernadett 5, Lovász Zsuzsanna 4, Borbás Rita 3, Laluska Eszter 2, Berta Melinda 1, Balogh Barbara 1, Gáspár Gabriella 1, Sopronyi Anett 1
Kiállítások: 4 ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/4 ill. 4/3

Nehéz mérkőzésre számítva, de egyértelműen a győzelem reményében utazott el együttesünk Derecskére, ahol az újonc, de a bajnoki címvédő Ferencvárost is legyőző Köstner-gárda várta meglepetésben bízva a piros-fehéreket.

Csak az eleje szoros

Nem is kezdődött túl jól együttesünk számára a találkozó, hiszen a hazai szurkolók legnagyobb örömére Kocsik és Pádár gyors góljaival indított a Derecske. Nem késett sokat a mieink válasza sem: Borbás és Ferling gólja után újra egyenlőt mutatott az eredményjelző.

Igaz, nem sokáig, mert előbb Gáspárt, majd Ferlinget is kiállították a játékvezetők, s ezt két góllal bosszulta meg ellenfelünk (4-2). A hazaiak száguldása azonban nem tartott sokáig, mert miután kiegészült csapatunk, azonnal megkezdtük a felzárkózást, s miután belőttük a hatodik gólunkat, már a piros-fehérek örülhettek vezetésnek (5-6).

Innentől kezdve nem is volt megállás, mert a támadásban és védekezésben is sokkal pontosabb Dunaferr valósággal állva hagyta ellenfelét. Hiába kért időt Köstner Vilmos, csapatunk a játék minden elemében jobban teljesített, mint a hazaiak, így közel húszpercnyi játék után már öt fával vezettünk (7-12).

A félidőből hátralévő időben úgy tűnt, hogy akár el is dönti a mérkőzést Imre Vilmos együttese: a Dunaferr Mörtel, Vincze és Lovász vezérletével már hét góllal is vezetett, s bár a szünetig kettőt lefaragtak hátrányukból a vendéglátók, így is biztos előnnyel vonulhattunk pihenőre (13-18).

Siker, gond nélkül

A második harminc percet derecskei találat nyitotta, de még mielőtt elkezdhettek volna reménykedni, jött Ferling, aki két gyors góljával lehűtötte a kedélyeket. Innentől már nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést, mert miközben együttesünk egymás után akasztotta meg a hazai támadásokat, addig a túloldalon Ferling, Borbás, valamint Mörtel és Vincze is bevette a kaput, s a félidő derekán már tízet számoltak a Derecskére (17-27).

A hátralévő negyed óra már csak formalitásnak tűnt, ám a hazaiak ekkor sem adták fel a küzdelmet, s mindent elkövettek azért, hogy felzárkózzanak. Erőfeszítéseiket ugyan siker koronázta, ám ebben az is szerepet játszott, hogy Imre Vilmos ekkor már minden játékosának lehetőséget adott.

Csapatunk azt a luxust is megengedhette magának, hogy a találkozó utolsó negyedét négy góllal elveszítse, így is magabiztos, 33-27 arányú győzelmet aratott - és a győzelem kedvezően hatott együttesünk pozíciójára is: a Dunaferr immáron pontelőnnyel áll a bajnoki tabella második helyén.