Az esélyesek nyertek

2007. október 12. 20:07

A Goldberger pályáján kilenc góllal nyert a Ferencváros a bajnokság 7. fordulójának pénteki találkozóján. A másik találkozóra Kiskunhalason került sor, ahol a Dunaferr szerezte meg a két pontot hétgólos győzelmével.

NBI, 7. forduló
Óbudai Goldberger SE - Budapest Bank-FTC 19-28 (10-14)
SPORTMAX Sportcsarnok
Vez.: Szegedi, Unyatinszki

Goldberger: Gridnyeva - Baross, Lehel, Huszák 1, Forgács, Vakarcs 2, Burai 6. Cserék: Polgár, Szegedi (kapusok), Korgyuk 9(3), Matus 1(1), Rummer, Selenka, Szűcs.
FTC: Haris - Kovacsicz, Szucsánszki 5(1), Soós 1, Uhráková 6, Zácsik 4(1), Juhász 4(3). Cserék: Pastrovics (kapus), Szamoránsky P. 2, Szamoránsky A. 2, Németh H. 2, Ilyés 2.
Kiállítások: 10 perc; 14 perc
Hétméteresek: 4/8; 5/7

Két okból is nagy érdeklődés övezte az Óbudai Goldberger női kézilabda-csapatának tegnapi bajnoki mérkőzését: egyfelől azért, mert most mutatkozott be a kispadon Kerékgyártó Zsolt, az együttes új szakvezetője, másrészt azért, mert az NB I újoncához a bajnoki címvédő Ferencváros együttese látogatott.

Illúzió persze nem lehettek Kerékgyártó Zsoltnak, a papírforma ugyanis egyértelműen a vendég zöld-fehérek sikerét ígérte, így aztán a szakvezető legfeljebb abban reménykedhetett, hogy csapata tisztes vereséggel megússza az összecsapást.

- Végül kilencgólos vereséget szenvedtünk, s ugyan jobban örültem volna, ha ennél valamivel szorosabb az eredmény, úgy érzem, összességében nincs okunk a szégyenkezésre – mondta az edző a 28-19-es eredménnyel zárult összecsapást követően. – Mindkét félidőben a lehetőségeinkhez képest tartottuk magunkat, amit bizonyít, hogy az elsőt négy, a másodikat pedig öt góllal veszítettük el.

A Goli teljesítményéhez az is hozzátartozik, hogy a játékosok négy büntetőt is elpuskáztak, azaz jobb helyzetkihasználással, a mutatott játék alapján akár szorosabb is lehetett volna az eredmény. Az óbudaiak legeredményesebbje Korgyuk volt, de Burai is átlagon felüli produkciót nyújtott. Kerékgyártó Zsolt örömmel látta, hogy a küzdeni tudással nem volt baj, s bár a játékban akadtak hibák, a csapat végig igyekezett méltó ellenfele lenni a bajnokcsapatnak.

Forrás: Óbudai Sport

Kiskunhalas NKSE - Dunaferr NK 25-32 (11-16)
Kiskunhalas, 250 néző
Vez.: Kolarovszki, Szabó

Kiskunhalas: Győri, Szikora (kapusok), Tóth 7(6), Hodosi 5, Virág 4, Csendes 3, Kurgyis 3, Zámbó 2, Rábai 1.
Dunaferr: Ungureanu, Knezovic, Hoffmann (kapusok), Ferling 6, Mörtel 6, Borbás 5, Vincze 5(1), Balogh 3, Lovász 3, Berta 2, Pigniczki 1, Sopronyi 1, Gáspár, Laluska.
Kiállítások: 10 perc; 12 perc
Hétméteresek: 6/8; 1/2

A magabiztos győzelem reményében utazott el pénteken este együttesünk a bajnoki táblázat utolsó előtti helyén szerénykedő Kiskunhalas otthonába. A mieink számára kötelező érvényű volt a győzelem megszerzése, s mint azt Imre Vilmos vezetőedző a mérkőzés előtt elárult, abban bízott, hogy ezúttal kiegyensúlyozott, jó teljesítménnyel sikerül begyűjteni a bajnoki pontokat.

Csak az eleje szoros

Esélyesség ide, vagy oda, a házigazdák számára indult valamivel jobban a találkozó, hiszen a lelkes halasi egylet gyorsan magához ragadta a vezetést, s egészen a tizedik percig teljesen egyenrangú ellenfele volt a kissé pontatlanul játszó Dunaferrnek (5-5). Együttesünk azonban gyorsan túlesett a kezdeti gyengébb formán, támadásban, valamint védekezésben is erőre kapott, s erre már nem volt válasza a házigazdáknak.

Csapatunk védelme remekül szűrte meg a komoly átlövővel nem rendelkező hazaiak támadásait, s a szerzett labdákból indítva, valamint jó távoli lövőteljesítménnyel, szépen lassan megkezdte az elszakadást ellenfelétől. Újabb tízpercnyi játékot követően már öt gól volt a mieink előnye (6-11), így az első játékrész hajrájában még az is "belefért", hogy nem növeltük tovább vezetésünket, s a tízperces szünetre magabiztos, 11-16-os dunaújvárosi vezetéssel térhettek pihenőre a csapatok.

Nem volt kérdés

A második játékrészben egy ideig még tartotta ötfás előnyét csapatunk, majd ismét a házigazdák percei következtek. A Kiskunhalas együttese ugyanis kihasználva a mieink egy-két pontatlanságát, felzárkózott három találatra (17-20), ám még ekkor is érezni lehetett, hogy ha csak egy picit javít játékán együttesünk, semmilyen gondja nem lehet a győzelem biztos megszerzésével.

Szerencsére, amit vártunk az bekövetkezett, mert újra összekapta védekezését Imre Vilmos gárdája, ráadásul csapatunk az ellenfél kapuja előtt is jóval határozottabbá vált, s Ferling, valamint Mörtel és Borbás találataival ismét elhúzott ellenfelétől. Az utolsó percek már semmilyen izgalmat nem tartogattak, ugyanis csapatunk maximálisan irányítása alatt tartotta a mérkőzést, melyet végül hétgólos különbséggel 32-25 arányban meg is nyert, s ezzel továbbra is biztosan tartja helyét a bajnokság élmezőnyében.

Forrás: dferrhandball.com