DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYB7YUKb' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A győzelem nem volt kérdéses | handball.hu - kézilabda

A győzelem nem volt kérdéses

2007. október 11. 20:55

A nőikézilabda-bajnokság 7. fordulójában a DVSC-Aquaticum alakulata azt a Békéscsabát fogadta, amely az idény egyik kellemes meglepetését szolgáltatta eddig, hiszen több élvonalbeli gárdának is megnehezítették már a dolgát.

Benyáts: 7 gól
DVSC-Aquaticum - City-Line Békéscsabai ENKSE 27-25 (15-9)
Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Kocsmáros, Nagy
DVSC-Aquaticum: TRIFFA – Csáki 2, Latakaité 1, Szabó V. 1, Szűcs G. 3, ORBÁN 6 (2), Stuparicová 2. Cs: Vorozscova (kapus), BENYÁTS 7 (5), Micsics, NIKOLICS 4, Nagy I. 1. Edző: Varga József
City-Line Békéscsabai ENKSE: Veress – Kelemen 1, Herr A. 2, TAKÁCS B. 7 (3), TÓTH K. 3, Szekeres 3, Vincze 1. Cs: Mészáros M. (kapus), Forczek, LEPOSAVA 7, Cifra 1, Hajduch. Edző: Mátéfi Eszter

Az eredmény alakulása: 9. p.: 4–2. 19. p.: 12–5. 28. p.: 15–7. 36. p.: 17–13. 42. p.: 20–16. 52. p.: 24–20. 56. p.: 25–22
Kiállítások: 6 ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/7 ill. 3/3

Gyászszünet előzte meg az összecsapást, a jelenlévők így adóztak a közelmúltban elhunyt egykori kiváló játékvezető, Taizs István emléke előtt. A Loki olyan agresszivitással kezdte a találkozót, mint ahogy azt a szurkolók elvárják a csapattól, főként védekezésben nyújtott nagyon jó teljesítményt az alakulat, ráadásul Triffa Ágnes remek formában védett.
Az idő előrehaladtával a támadásban észlelhető kezdeti bizonytalanságot is feledtetni tudták a hazaiak, akik közül az első félidőben Orbán Annamária, Szűcs Gabriella és Benyáts Beatrix volt elemében. A szünetig hatgólos előnyre tettek szert a piros-fehérek és a játék képét látva kevés olyan drukker volt a Hódosban, akik vitatkoztak volna azzal, hogy a meccs végére nem kétszámjegyű lesz a különbség a felek között.

A pihenőt követően viszont fordulat állt be, a Debrecen nem tudta azt nyújtani, amit az első játékrészben. A második félidőre szinte teljesen kicserélődött a pályán lévő hajdúsági csapat, a lehetőséget kapó játékosok nem igazán tudtak felpörögni, a csabaiak pedig szívós munkával egyre közelebb kerültek a hazaiakhoz. A 45. perc tájékán megérkezett a viharsarki B-közép is, ettől egyből felfokozódott a hangulat a csarnokban, ám a debrecenieket ez sem dobta fel. Annak ellenére, hogy végül mindössze kétgólos győzelmet aratott a DVSC-Aquaticum csapata, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a cívisvárosi diadal egy percig sem forgott veszélyben.

Varga József: Az a szerencsénk, hogy a találkozó nem a második félidővel kezdődött. Sajnos úgy gondoltuk, hogy mindössze 30 percig tart a meccs, ezt viszont egyetlen ellenféllel szemben sem tehetjük meg.
Mátéfi Eszter: Sajnálom az első félidőbeli gyenge játékot, kicsit késve hangolódtunk rá a mérkőzésre.

Forrás: Hajdú Online