Simán győzött a Dunaújváros

2007. szeptember 26. 19:34 © handball.hu

A hatodik bajnoki forduló első mérkőzésén könnyedén, 34-22-re győzött a Dunaferr nőikézilabda-csapata a Hódmezővásárhely ellen.

NBI, 6. forduló

Dunaferr NK - HNKC 34-22 (16-9)
Dunaújváros, 800 néző
Vezette: Jancsó, Marczinka
A Dunaferr gólszerzői: Mörtel 10(8), Ferling 5, Lovász 4, Sopronyi 4, Vincze 4, Laluska 2, Balogh B. 1, Berta 1, Gábor E. 1(1), Gáspár 1, Szádvári 1(1)
A Vásárhely gólszerzői: Wolf 8(3), Szepesi 3, Földes 3, Borbély 2, Jenőfi 2, Fülöp 1, Jókai 1, Nikolayenko 1, Sipos 1
Kiállítások: 4 ill. 2 perc
Hétméteresek: 12/10 ill. 3/3

A Goldberger ellen aratott szoros siker után már hazai pályán várt újabb feladat ma este a Dunaferr NK női kézilabdázóira, akik a bajnoki tabella ötödik helyén álló Hódmezővásárhely együttesét fogadták a Dunaferr Sportcsarnokban.

Gyors előny

A Dunaferrben Borbás Ritára és Tilinger Tamarára sem számíthatott Imre Vilmos vezetőedző, ezzel együtt csak a győzelem volt az elfogadható eredmény – ugyanakkor kemény, nagy csatára számítottak a szurkolók.

Nos, ez utóbbi elmaradt: Balogh találatával azonnal vezetést szereztünk, majd Lovász és Ungureanu pillanatai következtek. Utóbbi egymás után hárította a vendégek próbálkozásait, míg a remek formában játszó Lovász Zsuzsa a szélről, illetve saját hatosától is bevette vásárhelyi kaput – pillanatok alatt négygólosra növelve előnyünket (4-0). Időt is kért Rapatyi Tamás, de úgy tűnt, hogy intelmei nem hatottak tanítványaira, mert az első tíz percben egyszer sem találtak gólt a vásárhelyi lányok, miközben a mieink még két gólnak örülhettek.

Biztos fölény

A folytatásban azért egy picit magukra talált az alföldi alakulat, ám fellángolásuk csak arra volt elegendő, hogy tartsák a lépést a mieinkkel: elsősorban Wolf révén jutott gólokhoz a vendégcsapat, ám ez sem sokat használt, mert a mieink olykor-olykor hibázva is ugyan, de könnyedén tartották hat-hétgólos vezetésüket (13-6).

Az utolsó percekben viszont úgy tűnt, hogy felzárkóznak Jenőfiék, ám a záró két percet három fával szintén nyerte csapatunk, így a Dunaferr biztos, 16-9 arányú vezetéssel vonulhatott a szünetre.

Más súlycsoport

A második játékrészben még jobban kidomborodott a két gárda közti erő- és tudáskülönbség: csapatunk könnyedén játszotta magát ziccerekig, s bár ezek rendszerint hétméteressel végződtek, Mörtel nem ismert kegyelmet, így tovább nőtt a két csapat közti szakadék (24-14).

Az utolsó negyed órában már minden játékosának lehetőséget adott Imre Vilmos vezetőedző, s a lányok meg is hálálták a bizalmat – könnyed, közönségszórakoztató játékkal jutalmazták meg a publikumot.

A véghajrához érve két fiatal thetség, Gábor Eszter, illetve Szádvári Krisztina is pályára lépett, s mindketten góllal tették emlékezetessé maguk számára a mai napot – végül az ő találataikkal együtt alakult ki a 34-22 arányú végeredmény.

Amelyre a látottak alapján teljes joggal lehet büszke csapatunk – szinte végig megingás nélkül, egyenletes, jó teljesítményt nyújtva vívta ki a győzelmet a Dunaferr.