Kiütéses Dunaferr-siker

2007. augusztus 11. 0:55

Tizennyolcgólos győzelmet aratott a Dunaferr a Sepsiszentgyörgy elleni felkészülési találkozón. A román bajnokság újonca egy pillanatig sem tudta megnehezíteni Ferlingék dolgát, melyben jó teljesítménnyel mutatkozott be a csapat új hálóőre, Sanela Knezovic is.

Felkészülési mérkőzés
Dunaferr NK - Sepsiszentgyörgy 41-23 (19-13)
Dunaújváros

Dunaferr: Ungureanu - Gáspár 2, Mörtel 12, Ferling 4, Borbás 5, Laluska 2, Berta 2. Cserék: Knezovic (kapus), Pigniczki 2, Sopronyi 1, Balogh 2, Lovász 5, Erdősi 3, Gábor 1. Edző: Imre Vilmos

A Ferencváros elleni meccset követően ma már Dunaújvárosban várt újabb feladat a csapatra, mely a román pontvadászat újoncát, a Sepsiszentgyörgy együttesét fogadta. Imre Vilmos a mérkőzés előtt elmondta, hogy elsősorban azt várja el csapatától, hogy az elmúlt mérkőzésekhez képest sokkal pontosabban, összeszedettebben játsszanak Ferlingék.

Hamar eldőlt

Két gyors góllal kezdett az Újváros, melyben a kisebb sérüléssel bajlódó Vincze Melinda helyett Gáspár Gabriella játszott a szélen, míg az új kapus, Sanela Knezovic egyelőre a kispadon kapott helyet. A két hazai találatra a vendégek is két góllal válaszoltak, de a folytatás már egyértelműen a hazaiakról szólt. A zárt védekezés ellen nem volt ellenszere az erdélyi gárdának, míg a túloldalon Mörtel és Felring vezérletével gólparádé következett, így a tizedik perchez érve már ötfás hazai előnynek örülhettek a szurkolók (8-3).

Innen még egyszer sikerült felzárkóznia három fára az erdélyi egyletnek, de Imre Vilmos időkérése után ismét lábra kapott az újvárosi csapat, s elsősorban Mörtel góljaival ismét meglógott ellenfelétől (13-6). A játékrész utolsó tíz percében már becsúszott egy-két kisebb technikai hiba, ám hat-hétgólos előnyét így is könnyedén tartották Mörtelék, így a szünetre megnyugtató előnnyel vonulhattak (19-13).

Simán, könnyedén

A második játékrészt ellenállhatatlanul kezdte Imre Vilmos csapata, melynek kapuját ekkor már Knezovic védte, s bizony a horvát hálóőrnek is nagy szerepe volt abban, hogy alig tízpercnyi játékot követően már tizenhárom gólos újvárosi előnyt mutatott az eredményjelző (29-16). A nagy előny tudatában már egyre bátrabban kísérletezgetett Imre Vilmos is, aki minden játékosának lehetőséget adott a bizonyításra.
A nagy cserélgetésben egy picit azért még akadozott a gépezet, s ennek köszönhetően a mérkőzés véghajrája előtt felzárkóztak tízre a vendégek, de az utolsó percekben ismét szárnyalt csapatunk, mely sorozatban tíz gólt lőve állította be a 41-23-as végeredményt.

Mestermérleg

A találkozó után természetesen kíváncsiak voltunk Imre Vilmos véleményére is, aki természetesen elégedetten nyugtázta a fölényes sikert.

- Felkészülési mérkőzésnek tökéletesen megfelelt a találkozó, s a játékosok hozzáállásával ezúttal sem volt probléma. Szerencsére most sokkal pontosabban játszottunk, mint korábbi találkozóinkon, s kevés volt a technikai hibánk. Ez a jövő útja, s ezen szeretnénk tovább menni.

Forrás: dferrhandball.com