Nyári kézilabda edzőtábor fiataloknak

2007. június 6. 13:32 © handball.hu

Számos neves szakember vezetésével idén is megrendezik a balatonfüredi kézilabda edzőtábort, amelyre még három turnusban várják a fiatalok jelentkezését.

A 2007-es edzőtábor még szabad helyekkel rendelkező turnusai:

2007.06.24-29. 10-18 éves fiúk, lányok
2007.07.01-06. 10-18 éves fiúk, lányok
2007.07.08-13. 10-14 éves fiúk és lányok

Találkozó:
A turnusok vasárnap este 19.00 órakor vacsorával indulnak, és péntek este vacsorával zárulnak. Találkozó helyszíne: BALATON Szabadidő és Kulturális Központ előcsarnoka (8230 Balatonfüred, Horváth Mihály út)

Részletes program:
A tréner teamnek az az elképzelése, hogy játékszinttől függetlenül, minden fiatalnak koncepciót adjon a játékban, játékstílusát modern irányba fejlessze, a technikai elemeket korrigálva lehetővé tegye a lehető legmagasabb szint elérését. Mindemellett a legmodernebb edzésmódszereket alkalmazva a különböző képességek fejlesztésére is sor kerül. Különböző erősségű csoportokat tervezünk (nemtől és kortól függetlenül), ahol mindenki találkozhat meghívott neves vendégedzőkkel.

Az ötnapos edzőtábor összes edzésideje kb. 20 óra. (délelőtt 9.00 - 11.00, délután 16.00 -18.00). Az edzők és edzőpartnerek természetesen különböző idegen nyelveket beszélnek, ami lehetővé teszi a barátságos légkör kialakítását.

A tábor ideje alatt, minden nap 13.00 és 15.00 óra között a Szabadidő Központban a gyerekek elsajátíthatják két profi oktató segítségével a squash fallabda játék ismeretét, szabályait játékos keretetek között. A játék kitűnően alkalmasa kézilabda kiegészítő erőnléti, labdajáték sportjaként. Oktatóink: Mádai János és Varga András.

Az edzői team munkáját több rutinos edzőpartner segíti. A kellemes és új környezet inspirációt nyújt az edzésmunka teljesítéséhez.

Az edzőtáborban részt vevő edzők:

Velky Mihály

Testnevelő tanár, kézilabda szakedző, Eb 3. helyezett a magyar junior válogatott másodedzőjeként, a magyar ifjúsági válogatott vezetőedzője, a Balatoni KC vezetőedzője, egyszeres magyar bajnok és egyszeres Magyar Kupa-győztes a FOTEX KC felnőtt csapatának másodedzőjeként, kétszeres magyar bajnok a FOTEX KC és egyszeres az MKB Veszprém ifjúsági csapatával, OIK-győztes

Török Laios
Az MKB Veszprém KC serdülő csapatának edzője, OSB 2. és 3. helyezett, 44-szeres magyar válogatott, hatszoros magyar bajnok és háromszoros Magyar Kupa-győztes, KEK-győztes a FOTEX KC játékosaként

Velkyné Bisián Éva testnevelő tanár, kézilabdaedző, egykori játékos

Limpergerné Czigler Anna testnevelő tanár, kézilabdaedző

Igor Zubjuk
Testnevelő tanár, kézilabdaedző, 55-szörös szovjet válogatott, 35-szörös magyar válogatott, egyszeres BEK-győztes, vb 4. helyezett, 9. hely a barcelonai olimpián, kilencszeres magyar bajnok és tízszeres Magyar Kupa-győztes a FOTEX KC játékosaként, kétszeres KEK-győztes

Bene Tamás
Kézilabda szakedző, magyar bajnok és Magyar Kupa-győztes a Dunaferr játékosaként, magyar bajnok a FOTEX KC játékosaként, 32-szeres magyar válogatott

Zsigmond György
102-szeres magyar válogatott, vb 4. helyezett, Eb 6. és 7. helyezett, a FOTEX KC Veszprém csapatával tízszeres magyar bajnok és tízszeres Magyar Kupa-győztes, KEK-győztes, EHF Kupa-győztes

Lelkes Gábor testnevelő tanár, kézilabdaedző, a BALATONI KC csapatának fiatal játékosa

További szabadidős programok a tábor ideje alatt: strandolás, hajókirándulás. A fiatalok naponta háromszor étkeznek az edzőtábor ideje alatt.