Derecskei diadal a Csömör otthonában

2007. április 1. 13:28 © handball.hu

Felemásan kezdődött a találkozó a hazaiak szempontjából, hiszen adminisztrációs hiba miatt Haris Zsuzsanna nem léphetett pályára, ennek ellenére remekül kezdett a csömöri együttes...

Szász Mária
Szász Mária
Kézilabda NB I/B 2006/2007.
Keleti Csoport, 19. forduló:

Csömör KSK - Tajtavill-Derecske KK 28-38 (14-12)
Csömör, 200 néző V: Bakos, Holman
Csömör: Megyes - PILMAYER M. 11(5), Török 3, GYETVÁN 8, Pécsi, Skrapics 4, Tóth T. 2(1) Cs: Mazák, Szekeres
Derecske: Lajtos - FLASKOVA 6, Kereki 4, Kudor 1, Gulyás 3, SÜTŐ 9(2), Szabados 1 Cs: SZÁSZ (kapus), Klász 1, SZŰCS 5, Ravasz 3(1), Csapó 3 (1), Kóréh 1(1), Horváth 1(1)
Az eredmény alakulása: 9.perc: 5-1, 15. perc: 6-6(!), 19. perc: 10-8, 31. perc: 15-12, 41. perc: 16-20(!), 47. perc: 20-27, 56. perc: 25-35
Kiállítások: 6, illetve 12 perc
Hétméteresek: 7/6, illetve 7/6

A 10. percben már négygólos volt az előnye (6-2), s a listavezető Derecske mintha csak ezután kezdett volna el kézilabdázni. A vendégek az első félidő közepére zárkóztak fel és egyenlítettek (15. perc: 6-6), de a hátralévő 15 percben a sárga-kékek állandósítani tudták 1-2 gólos előnyüket.

A szünet utáni első találatot még a hazaiak jegyezték, de ezzel mintha el is lőtték volna a maradék puskaporukat, hiszen a Derecske egy 8-1-es (!) rohammal átvette nemcsak a vezetést (41. perc: 16-20), de a találkozó irányítását is, s azt a lefújásig már ki sem engedte a kezéből. Tovább nehezítette a hazaiak edzőjének, Elek Gábornak a helyzetét, hogy első számú kapusa, Megyes Ildikó még az első játékrészben egy szerencsétlen mozdulatnál rásérült korábban műtött térdére, a balátlövő Skrapics Ágota pedig szintén megsérült, s megfelelő számú minőségi csere hiányában nem tudta pihentetni kulcsjátékosait, nem tudta forgatni csapatát. Az idő múlásával jött a fáradtság, megsokasodtak a hibák a hazai oldalon, s ezt kihasználva a bajnoki cím első számú - és mondjuk ki őszintén: egyetlen - esélyese ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Elek Gábor: Szegény embert még az ág is húzza... Hiányzónkat és a mérkőzésen megsérülő két játékosunkat nem tudtuk megfelelően pótolni. A második játékrészben a vendégek minden tekintetben felülmúltak bennünket. Sok sikert kívánok derecskei barátaimnak a legmagasabb osztályban is, hiszen teljesen megérdemelten jutnak oda!
Köstner Vilmos: Az első félidőben kemény küzdelemre késztetett bennünket a hazai csapat, szünet után szerencsére több minőségi cserénknek köszönhetően sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. A nagy különbség ellenére a Csömör együttese is megérdemel minden dícséretet, hiszen egy pillanatra sem adta fel a küzdelmet. Sok sikert kívánok nekik a folytatásra!