Nyári kézilabdatábor fiataloknak

2007. március 22. 15:04

2007. évben június - július hónapban Velky Mihály, a Balatoni KC és
a Magyar ffi Ifjúsági Válogatott vezető edzőjének irányításával,
kézilabda edzőtábort szerveznek 10-18 éves fiataloknak a balatonfüredi Balaton Szabadidő és Kulturális Központban.

Találkozó:

A turnusok vasárnap este 19.00 órakor vacsorával indulnak és péntek este vacsorával zárulnak. A találkozó helyszíne: BALATON Szabadidő és Kulturális Központ előcsarnoka (8230 Balatonfüred, Horváth Mihály út)

Helyszín:

Balatonfüredet, a 14.000 lakosú települést, gyakran nevezik a szívbetegek Mekkájának, a Dunántúl élő múzeumának, a szőlő és bor nemzetközi városának. Füred a Balaton legrégebbi fürdő és üdülőhelye. Nemzetközi hírét bővizű helyi forrásai, az egyedülálló környezet, enyhe klímája, a festői tó látványa és a zamatos, testes bor adja. (balatonfured.hu)

Részletes Program:

A Tréner teamnek az az elképzelése, hogy játékszinttől függetlenül, hogy minden fiatalnak koncepciót adjon a játékban, játékstílusát modern irányba fejlessze, a technikai elemeket korrigálva lehetővé tegye a
lehető legmagasabb szint elérését. Mindemellett a legmodernebb edzésmódszereket alkalmazva a különböző képességek fejlesztésére is sor kerül. Különböző erősségű csoportokat tervezünk (nemtől és
kortól függetlenül), ahol mindenki találkozhat meghívott neves vendégedzőkkel.

Az 5 napos edzőtábor összes edzésideje kb. 20 óra: délelőtt 9.00. - 11.00, délután 16.00. - 18.00).

Az edzők és edzőpartnerek természetesen különböző idegen nyelveket beszélnek, ami lehetővé
teszi a barátságos légkör kialakítását. A tábor ideje alatt, minden nap 13.00. - 15.00 között a Szabadidő
Központban a gyerekek elsajátíthatják 2 profi oktató segítségével a SQUASH fallabda játék ismeretét, szabályait játékos keretetek között. A játék kitűnően alkalmasa kézilabda kiegészítő erőnléti, labdajáték
sportjaként. Oktatóink: Mádai János és Varga András. Az edzői team munkáját több rutinos edzőpartner segíti. A kellemes és új környezet inspirációt nyújt az edzésmunka teljesítéséhez. További szabadidős programok a tábor ideje alatt: strandolás, hajókirándulás. A fiatalok naponta háromszor étkeznek az edzőtábor ideje alatt.

Az edzőtáborban részt vevő edzők:

Velky Mihály: Testnevelő tanár, kézilabda szakedző, EB 3. helyezett a Magyar Juniorválogatott másodedzőjeként, Magyar Ifjúsági Válogatott vezetőedzője, Balatoni KC vezetőedzője, 1x-es magyar bajnok és 1x-es Magyar Kupa győztes a FOTEX KC felnőtt csapatának másodedzőjeként, 2x-es Magyar Bajnok a FOTEX KC és lx-es az MKB Veszprém Ifjúsági csapatával, OIK győztes

Török Laios: At MKB Veszprém KC Serdülő csapatának edzője OSB 2. és 3. helyezett, 44x-es magyar válogatott, 6x-os magyar bajnok és 3x-os Magyar Kupa győztes, KEK győztes a FOTEX KC játékosaként

Velkvné Bisián Éva: Testnevelő tanár, kézilabdaedző, egykori játékos

Limpergerné Czigler Anna: Testnevelő tanár, kézilabdaedző

Igor Zubiuk: Testnevelő tanár, kézilabdaedző, 55x-ös szovjet válogatott, 35x-ös magyar válogatott, 1x-es BEK győztes, VB 4. helyezett, 9. hely a Barcelonai Olimpián, 9x-es magyar bajnok és 10x-es Magyar Kupa győztes a FOTEX KC játékosaként, 2x-es KEK győztes

Bene Tamás:Kézilabda szakedző, magyar bajnok és Magyar Kupa győztes a Dunaferr játékosaként, magyar bajnok a FOTEX KC játékosaként, 32x-es magyar válogatott

Zsigmond György: 102x-es magyar válogatott VB 4. helyezett, EB 6. és 7. hely, FOTEX KC Veszprém csapatával 10x-es magyar bajnok és 10x-es Magyar Kupa győztes, KEK győztes, EHF Kupa győztes

Lelkes Gábor: Testnevelő tanár, kézilabdaedző, BALATONI KC csapatának fiatal játékosa