"Történelmi mérkőzésre kerül sor"

2006. október 9. 17:22 © handball.hu

Cikkünkben Zsiga Gyula értékeli a 30-25-ös végeredménnyel záruló Kiskunhalas-Vác találkozót.

Fotó: halasnoikezilabda.hu
Sorrendben a negyedik olyan találkozóra került sor, ahol komoly esély mutatkozott a két pont megszerzésére. A váci csapat komoly kudarcélménnyel a tarsolyában érkezett hozzánk. Nem lepett meg harcosságuk és küzdőszellemük sem. Az első félidő ezt igazolta.

Csapatom kellőképpen "túlpörgette" magát. Támadójátékunkban a rossz döntések uralkodtak el, ami elsősorban annak volt köszönhető, hogy túl mozogtuk és átfutottuk a kialakuló helyzeteket és ezért úgy tűnt, hogy előkészítés nélkül dobunk kapura. Játékosaim kapkodása és türelmetlensége több esetben is hozzásegítette ellenfelünk felzárkózását.

Lemásolta egymást a két csapat a támadások alkalmával ami gyors labdafelhozatalt illeti (középkezdés), és a felállt védelem ellen pedig csak átlövésből próbálkoztak a játékosok. Nem akartuk vagy "nem tudtuk" a beálló és a szélső játékot hatékonyan kihasználni, ami nagy hiba!

Győri Ági kezdett a kapuban, hiszen az elmúlt két találkozón jól teljesített. Nos, most ez nem sikerült. Bár négy ziccert megfogott, az átlövések védésében nem jeleskedett. Komoly gondot jelentett Veszeli és Őri semlegesítése, illetve az ő álltaluk előkészített mozgások elhárítása. Főleg gyors labdafelhozatalból voltunk eredményesek (a 15 találatból 10 alkalommal). Kocsik, Sterbik és Koroknai emelhető ki az első 30 perc játéka után. Sajnos Kocsis Áginak nem jött össze még a játék szervezése sem. Ilyés és Borbély is inkább az előkészítésekben vették ki a részüket.

A második félidő 10. percétől már állandósítani tudtuk a 3-4 gólos előnyünket. Fordult az arány, ebben a játékrészben már több akciógólt (9) és 6 lerohanás gólt szereztünk. Védelmünk feljavult és Vörös Heni jóvoltából már kapusteljesítmény is volt. A Vác húzóemberei feltehetően elfáradtak, nálunk pedig a cserék sorra hozzá tudtak tenni az eredmény javításához. Szűcs, Valovics, Herr és Baross is. Ilyés Ani mellett többen is védekeztek hármas pozícióban, ami szintén jó hatásfokot váltott ki. Ani igen jól teljesített: 5 gólt szerzett, 11 alkalommal volt gól előkészítése, 5 labdát szerzett a védelemben, 3 alkalommal sáncolt jól és 1-1 alkalommal állítottak ki róla valakit és jutottunk büntetőhöz.

Támadásaink eredményessége: 48% (gyenge közepes)
Védekezésünk hatékonysága: 61% (erős jó)
Lövéseink pontossága: 58% (gyenge, Juhász Edina érdeme is!)
Technikai hibák száma: 10 (nem rossz)
Kapusteljesítmény (Vörös): 45% (jó)

Az utolsó négy mérkőzésünket megnyertük, ezzel 8 pontot gyűjtöttünk. Azt is mondhatnám, hogy hoztuk a kötelezőt. Most egy olyan nemzetközi mérkőzésre készülünk, amire már kellő pozitív energiát halmoztunk fel. Történelmi mérkőzésre kerül sor, amire még nem volt példa Kiskunhalason. Ezúton is kérem kedves szurkolóinkat, hogy támogassák minél többen buzdításukkal kedvenceiket!