"A technikai hibák száma is csökkent"

2006. október 5. 17:09 © handball.hu

A handball.hu ezen oldalán Zsiga Gyula értékeli az NB I 7. fordulójának Kiskunhalas - Békéscsaba (34-23) mérkőzését.

Zsiga Gyula
Zsiga Gyula
Alapelvárásom a mérkőzéssel kapcsolatban az volt, hogy a görcsöktől felszabadulva végre élvezve és ne szenvedve játsszunk. Természetesen nem lebecsülve az egyébként tehetséges és igen lelkes csabai fiatalokat. Vásárhelyen nagyon megnehezítették a hazaiak győzelmét. Tudtuk, hogy amíg nem fáradnak el és látják a reményt a szoros eredmény megszerzésére, küzdeni fognak a végletekig.

Sajnos az első félidő feléig erre minden lehetőséget meg is adtunk. Visszarendeződésünk és a felállt védelemben mutatott passzívitásunk lehetővé tette, hogy Szekeres és Zsuzsa vezérletével szinte minden alkalommal közvetve is gólhelyzet alakulhatott ki. Támadójátékunkban különösebb problámát nem tapasztalhattam, ha csak azt nem, hogy több alkalommal előkészítés nélkül vállaltunk be kapuralövéseket. Herr Anita támadásban, míg Kósa Anikó védekezésben lendítette jól át a csapatot ezen perióduson. A kapuban Vörös Henit Győri Ági váltotta fel. Az első 30 perc végjátéka jól sikerült számunkra (8-4).

A második félidő elején megmutattuk, hogyan is kellene védekezni, hiszen 15 perc elteltével csak 2 gólt kaptunk. Ebben főleg Kurgyis és Ilyés középső védekezése, és Győri jó védései voltak a meghatározók. Majd a következő 15 percben ráéreztünk arra is, hogy miképpen kellene támadni a Békéscsaba ellen. A végjátékban úgy sikerült növelnünk az előnyünket, ahogy eddig még soha. Két perccel a vége előtt (4-0) ide.

Támadásaink eredményessége: 69%
Védelmünk teljesítménye: 59%
Lövéseink eredményessége: 72%
Technikai hibák száma: 8
Győri Ági teljesítménye: 45%

Előreléptünk a hétmétereseke értékesítésében: (5/5 - Kocsis, Koroknai). Csak 4 alkalommal maradt ki ziccer. A technikai hibák száma is csökkent az előző mérkőzésekhez képest.