Megnyerte a rangadót a Ferencváros

2006. október 1. 18:41 © handball.hu

Az NB I 6. fordulójában a Ferencváros fogadta a Debrecen csapatát a Népligetben. Az első félidőben két góllal vezetett a hazai csapat, a vendégek pedig faragtak hátrányukból, egy találattal a Fradi bizonyult jobbnak.

NB I, 6. forduló
Budapest Bank-FTC - DVSC 33-32 (20-18)
Népliget, 1000 néző
Vez.: Horváth, Marton

FTC: Pastrovics - Mravíková 7, Szamoránsky P. 1, Uhráková 5, Zácsik 7(2), Kirsner 8, Szucsánszki 4(1). Cserék: Haris (kapus), Soós 1, Németh H., Tóth. Edző: Németh András
DVSC: Király - Csáki 2, Benyáts 6(1), Szabó, Orbán 5(1), Szűcs 6, Stuparicová 1. Cserék: Vorozscova (kapus), Latakaité 4, Sütő, Rácz 2, Sopronyi 5(3), Madai 1. Edző: Bíró Imre
Hétméteresek: 3/6 (Uhraková /5. perc/, Uhraková /47. perc/ és Szucsánszki /52. perc/ hagyta ki); 5/5
Kiállítások: 8 perc (Uhráková - 27. p., Németh A. - 50. p., Mravíková - 59. p., Németh H. - 60. p.); 18 perc (Szűcs - 3. p., Stuparicová - 5. p., Csáki - 10. p., Szűcs - 20. p., Madai - 39. p., Rácz - 45. p., Bíró - 51. p., Rácz - 51. p., Orbán - 52. p.)
Időkérések: 29'00", 25'19" ; 21'45", 58'53"

A mérkőzés: 5. p.: 1-3, 10. p.: 5-6, 15. p.: 9-9, 20. p.: 13-11, 25. p.: 17-13; 35. p.: 24-20, 40. p.: 27-22, 45. p.: 29-24, 50. p.: 30-28, 55. p.: 31-29

A Debrecen kezdte jobban a mérkőzést, Szűcs kettő és Benyáts egy találatával elhúztak, míg a másik oldalon csak Zácsik talált be, s Uhráková kihagyott egy hétméterest Királlyal szemben. A 6. percben aztán feltámadt a Ferencváros a DVSC kettős emberhátránya miatt, de csak a 13. perc elején tudott egyenlíteni (7-7). A 15. perc végén Királyt Vorozscova váltotta a kapuban, de ekkor egy lerohanásból Zácsik hatalmasat bombázott, és szerezte meg csapatának a vezetést (10-9).

Miután a Fradi már vezetett, Szűcs megszerezte második kiállítását, az emberelőnyben lévő zöld-fehérek pedig Kirsner révén vezetett immár két góllal (20. perc: 13-11). Két perccel később már négy volt a különbség, miután Kirsner a harmadik gólját lőtte sorozatban. Ekkor Bíró Imre időt kért (22. perc: 15-11). A cívisváros játékosainak ezután sem sikerültek a támadásaik, a hazai csapat újabb két gólt szerzett (17-11). A vendégek gólcsendjét Latakaité törte meg a 25. perc elején, majd Rácz csökkentette a Loki hátrányát (25. p.: 17-13).

A 27. perc elején a zöld-fehérek közül elsőként Uhrákovát küldték ki a játékvezetők, néhány másodperccel később Benyáts a 6., Kirsner pedig az 5. gólját lőtte. Csáki is gólgyártásba kezdett, a 29. perc elején 19-16 volt az állás. Az irányítóposzton csereként beállt Rácz a második találatát jegyeztük, amikor Németh András is időt kért (30. perc: 19-17). A megbeszélt taktikát nem hajtották végre sikeresen a népligetiek, Latakaité lőtt egy gólt az ellentámadásból. A félidő utolsó gólját Németh Helga szép passzából Uhráková lőtte (20-18).

A második félidőt Haris kezdte a Fradi kapujában, a 2. percben Szucsánszki értékesítette a hazai büntetőt, majd Orbánt válaszolt kétszer is. A Debrecen ismét hibázott támadásban, és a zöld-fehérek büntettek: először Zácsik, majd Mravíková lőtt gólt. A másik oldalon Sopronyi állt be csereként jobbátlövőbe, majd megszerezte első gólját. Ekkor már 24-21-et mutatott az eredményjelző. Kirsner ott folytatta, ahol abbahagyta, két góllal növelte csapata előnyét.

Madai is pályára lépett a Lokinál, majd visszajött Szűcs is, de az ellentámadásnál Madait már ki is állították. A Fradi technikai hibájából a Debrecen indult, és Szűcs fejezte be a támadást góllal (26-22). A Debrecen is hibázott, Kirsner büntetett, majd Sopronyi értékesítette a Loki harmadik, majd negyedik hetesét (43. perc: 28-24). A másik oldalon Rácz rátolta Kirsnert Szűcsre, ezért kiállítást kapott, de a Fradi csapatkapitánya tudta folytatni a játékot. Emberelőnyben Mravíková szélsőgóljával 29-24 lett az eredmény.

Két perccel később Uhráková ismét büntetőt hibázott, Királyt nem tudta átejteni. Tóth pályára lépett, két technikai hibájából azonban a DVSC lőtt gólt (50. perc: 30-27). Németh András ezt nem hagyta szó nélkül, amiért kiállítást kapott a Fradi. Az ellenkező oldalon néhány másodperccel később Bíró Imrét is kiállítással sújtották egy vétlen mozdulat miatt.

A Debrecen hármas emberhátrányba került Rácz kiállítása révén, a játékosok pedig egyik oldalon sem nyugodtak meg. Szucsánszki szemfüles módon azonban megszerezte a labdát az alapvonalon, Király pedig kijött a kapuból, a zöld-fehér játékos pedig üres kapuba talált be. Az ellenkező oldalon Szűcs lőtt egy bomba átlövésgólt (54. perc: 31-29). Egy perccel később ismét ő talált be Pastrovics kapujába, így már csak egy gól maradt a Loki hátránya az 56. perc elején (31-30). Ekkor Németh András időt kért.

Zácsik büntetőt harcolt ki, majd be is lőtte, ismét kétgólos lett a zöld-fehérek előnye. A Debrecen támadhatott, ám Mravíková elcsente a labdát, indította Kirsnert, aki akkor már a 8. gólját lőtte. Az újabb debreceni támadásból Latakaité szerzett gólt (58. perc: 33-31). Bíró Imre időt kért, mikor látta, hogy tanácstalanság ül csapatán. Mravíkovát kiállították, de zavarukban eladta a labdát a Loki, a Ferencváros pedig nem élt a felkínált lehetőséggel. Németh Helgát kiállították az utolsó másodpercekben, a büntetőt pedig Sopronyi értékesítette (33-32).