Halasi siker, mesteri értékelés

2006. május 11. 15:04 © handball.hu

Hazai pályán 31-27-re nyert a Kiskunhalas nőikézilabda-csapata a Hódmezővásárhely ellen a középmezőny bajnoki rájátszásában. Az összecsapást a szokásoknak megfelelően hazaiak mestere, Zsiga Gyula értékelte.

Kocsik Viktória
"Az előzetes elvárás a csapattal szemben a győzelem megszerzése volt. Azonban abban is biztos voltam, hogy ez jóval nehezebb feladat elé állít majd bennünket, mint a múlt pénteki odavágón. Az eredménykényszer ugyanis most minket nyomasztott. A vásárhelyi csapat hazai környezetben nagyon sok hibával, balszerencsésen és talán nem kellően motiváltan tette a dolgát. Nos, ez most egy pillanatra sem látszott, hiszen nagyon harcosan, gyorsan és jól kézilabdázott ellenfelünk.

Az első félidőben döntően mi voltunk előnyben és ezt jó arányban ki is használtuk. Védőmunkánk és a kapusteljesítmény elég jó hatásfokkal működött - előbbi e periódus alatt 63 százalékos volt, míg Vörös kapus az egész mérkőzés alatt 49 százalékosan teljesített. Főleg, a gyors labdafelhozatalból szereztük góljainkat (nyolcat). Ellenfelünk soraiban Jókai és Gál nyújtott jó teljesítményt, nálunk Borbély, Kocsik és Baross, majd a félidő vége felé Micskó tette jól a dolgát.

A második félidő gyenge védőmunkája alaposan rányomta bélyegét az eredmény alakulására. A teljesítmény visszaesett 43 százalékra. Győri nem találkozott a labdával, így a visszaállt Vörös folytatta nagyon jó teljesítményét. Sajnos ebben a játékrészben rengeteg ideig voltunk hátrányban és az arányok nem voltak kedvezőek a számunkra: 9 támadásból 3 gól, illetve 10 védekezésből 7 kapott gól.

A lelkes ellenfelünk felzárkózott két alkalommal is (25-24 és 26-25), így igen izgalmasra sikeredett a vége de szerencsénkre mi jöttünk ki belőle győztesen. Támadásaink 57 százalékban voltak eredményesek, amely nem rossz, a kapura dobott labdáink közül viszont csupán 65 százalék volt pontos. Összesen 9 alkalommal hibáztunk gólhelyzetet, ekkor már halványabb teljesítményt nyújtott Ilyés és Kocsis is.

Az egész mérkőzés tükrében alapvetően korrekt és jó játékvezetés történt, talán a támadófaultok megítélésében voltak nézeteltéréseim velük szemben."

Zsiga Gyula

NBI, rájátszás az 5-8. helyért, a 6. fordulóból
Kiskunhalasi NKSE - Hódmezővásárhelyi NKC SE 31-27 (17-11)
Kiskunhalas, 234 néző
Vez.: Kisfalvi, Péli

Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Borbély 6, Kocsik 6(3), Baross 5, Micskó 5, Kurgyis 5(3), Ilyés 1, Kocsis 1, Koroknai 1, Ruskó 1. Edző: Zsiga Gyula
Hódmezővásárhely: Körmöczi, Scholtz (kapusok), Jókai 9, Wolf 5, Nyikolajenko 5(3), Gaál 3, Jenőfi 3, Mucsi 1, Sipos 1, Miklós, Bloj, Dobó, Fehér, Gagyi. Edző: Buday Ferenc
Hétméteresek: 6/8 (Kocsik hagyott ki kettőt); 3/4 (Wolf hagyta ki)
Kiállítások: 14 perc (Borbély, Ilyés, Ilyés, Ilyés, Kurgyis, Micskó, Micskó); 14 perc (Gaál, Jenőfi, Jókai, Nyikolajenko, Sipos, Sipos, Wolf)