DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYMOXbnH' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A Loki visszavágott a Fradinak | handball.hu - kézilabda

A Loki visszavágott a Fradinak

2006. május 7. 19:39

A bajnoki rájátszás 4. fordulójának mai másik mérkőzésén a DVSC visszavágott múlt heti vereségéért a Ferencváros csapatának. A Loki a második félidőben már kilenc góllal is vezetett, a végére azonban három maradt a különbség.

NBI, rájátszás az 1-4. helyért, 4. forduló
Debreceni VSC - Ferencvárosi TC 31-28 (17-14)
Debrecen, 1500 néző
Vez.: Bonifert, Oláh

DVSC: Vorozscova - Csáki 6, Latakaité 4, Rácz, Orbán 7(1), Szűcs G. 6, Stuparicová 4. Cserék: Kolsofszki (kapus), Caltiková 4, Sopronyi. Edző: Bíró Imre
FTC: Harisová - Mravíková 3, Laluska 1, Szucsánszki 1, Uhraková 7(3), Tóth 8(2), Kirsner 2. Cserék: Pastrovics (kapus), Szamoránsky P. 1, Kamper 5, Horváth M., Valovics. Edző: Németh András
Hétméteresek: 1/1; 5/7 (Uhraková és Tóth hibázott 1-1-et)
Kiállítások: 8 perc (Latakaité, Orbán, Rácz, Szűcs); 2 perc (Mravíková)
Az eredmény alakulása: 4. p.: 3-0, 10. p.: 6-2, 15. p.: 9-4, 21. p.: 11-6, 26. p.: 11-11, 34. p.: 19-15, 40. p.: 23-17, 47. p.: 26-21, 53. p.: 31-22

A kezdés után néhány másodperccel szinte felrobbant a csarnok, olyan erővel kezdte buzdítani övéit a két tábor. Igazi "Loki-Fradi hangulatot" varázsoltak a Hódosba a drukkerek. Latekaité, Csáki és Stuparicová vezetésével repülőrajtot vett a DVSC. A Fradit kicsit meglepte ez a hazai start, nem nagyon tudtak mit kezdeni a szárnyaló Lokival. A válogatottban is debütált Csáki kevesebb mint negyedóra alatt már negyedszer rezgette meg a zöldek hálóját. Vorozscova ismét brillírozott a kapuban. Németh András időt kért a 18. percben, mert lányai tanácstalanok voltak a kiválóan védekező piros-fehérekkel szemben.

Az ekkor még tudása alatt játszó Orbán Annamária helyett Rácz Emese irányította a DVSC támadásait, amelyek a huszonharmadik perctől kezdve akadozni kezdtek. A Fradi kiegyenlített, mivel védekezésben jelentősen feljavult a fővárosi társaság. Kamper és Tóth szórta az átlövésgólokat. A vezetést ugyan nem vették át Kirsnerék, de ezek a percek veszélyesnek tűntek. A szünet előtt két Stuparicová- és egy Csáki-góllal jelezték a debreceniek, hogy ők is ott vannak a pályán.

A pihenő után felébredt Csipkerózsika-álmából a cívisváros Orbán Annája. A kiváló irányító elkezdte ontani a gólokat, passzai, cselei néha élményszámba mentek. Az ismét parádézó Vorozscova és a technikai hibákat vétő Fradi ellen megint úgy játszottak Szűcsék, mint az első félidő nagy részében. Kilencre duzzadt a Loki előnye, amikor már mindenki tudta, hogy megvan a két pont. Érdekesség, hogy a meccs első hetese csak a 37. percben ítéltetett meg, utána viszont összesen még hét alkalommal dobhattak büntetőt a játékosok. 31-22 után kiengedett a DVSC, így a mérkőzés utolsó hat találatát Uhrakováék jegyezték, de ez már nem osztott, nem szorzott a lényegen.

A találkozó nagy részén remekelt a Loki. Amikor kellett, robogott a csapat támadásban, agresszívan védekezett, és szép gólokat is lőtt (Szűcs, Csáki, Caltiková, Stuparicová, Orbán és Latakaité voltak támadásban a legkiválóbbak). Hatalmas tempót diktáltak a csapatok, igazi rájátszásbeli összecsapást láthatott a Hódos közönsége.

A győzelemmel a DVSC versenyben maradt a bronzéremért. A végén a vereséget elviselni nem bíró egyik FTC-drukker komoly kárt okozott a csarnok borításában, mivel bedobott egy égő tárgyat.

Forrás: dvsckezilabda.hu