Győzött a Győr a Népligetben

2005. május 25. 20:27 © handball.hu

Hullámzó, nagy iramú mérkőzésen a Győri Graboplast ETO csapata négygólos, 23-27-es győzelmet aratott a lelkesen küzdő Ferencváros otthonában. A vendégcsapat végig vezetett, de Kirsnerék mindig felálltak a padlóról, és szorossá tudták tenni a meccset. A Győr láthatólag túltette magát az EHF-kupa-döntő kudarcán, így a magyar bajnokság kimenetele továbbra is teljesen nyílt.

Ferencvárosi TC - Győri Graboplast ETO KC 23-27 (11-14)
Népliget, 1500 néző
Vez.: Kékes, Kékes.

FTC: Pastrovics - Mraviková 2, Kovács 2, Tóth 8(1), Uhraková 3(2), Barna, Kirsner 5. Csere: Miklosová (kapus), Laluska 1, Csenki, Rábai, Kamper 2. Edző: Németh András
Győr: Herr - Kovacicová 1, Mörtel 4, Djokic 4, Görbicz 9(2), Gogirla 5, Vérten 2. Csere: Petróczi (kapus), Temes, Bódi, Borbás 1, Bradeanu 1, Juhász. Edző: Róth Kálmán

Kiállítások: 10, illetve 18 perc
Hétméteresek: 3/6 illetve 2/3

Görbicz átlövésgóljával a vendégek szerezték meg a vezetést, majd Kamper lőtt mellé a másik oldalon. Uhraková belőtte a hétméterest, és kiegyenlített (5. perc: 1-1).

Tóth Tímea kiállítása után jól játszották ki a szélre a helyzetet a győriek, így Kovacicová ki tudta használni a ziccert. A vendégek szorosan őrizték Tóthot, aki a mérkőzés elején nem is tudott kibontakozni. Vérten indulásból biztosan lőtt az alsó sarokba, ezzel kettőre növelte a különbséget, majd Gogirla tört be a hatosra kétszer egymásután (10. perc: 1-5). A differencia részben Herr Orsolya védéseinek köszönhetően alakult ki, hiszen a hárított labdákból kontrákat indított csapata.

Gogirla és Tóth gólváltása után Djokic lőtt a hatosról a hálóba (2-7), időt is kért Németh András. Eredményt is hozott a tanácskozás, hiszen Tóth két gólja és Mraviková találata révén felzárkózott a hazai csapat (15. perc: 5-7). Ez a szakasz igazán jól sikerült Tóthnak, hiszen újabb góljával egyre olvadt a különbség.

Tóth újabb kétperces büntetését Djokic használta ki villámgyorsan. Pastrovics Melinda percei következtek, sorra hárította a ziccereket és átlövéseket, sőt Gogirla hetesét is kivédte. A kapusokra egyik oldalon sem lehetett panasz, hiszen Herr is kiválóan teljesített. Időnként kicsit elszabadultak az indulatok, Kovacicová és Uhraková páros kiállítása is ennek eredménye volt.

A vendégcsapat figyelmetlensége miatt kettős emberhátrányba került, hiszen a kiállított Gogirla hamarabb tért vissza a pályára a kelleténél. Rangadóhoz méltó iramban zajlott a mérkőzés, bár a technikai hibákból kicsit túl sok adódott ebben a szakaszban. Görbicz és Mörtel találta meg először a legjobb formáját, mindketten látványos gólokat lőttek, így a félidő végére növekedett a vendégek előnye alakult ki. Mörtel kihagyott hetese után Kirsner talált a hálóba, és kialakította a 11-14-es félidei eredményt.

A második játékrész elején Borbás harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. Gyors egymásutánban két győri játékos is a kiállítás sorsára jutott, a megítélt büntetőt azonban Herr fejjel hárította. Kirsner kiváló megmozdulásai és Pastrovics védései révén újra csökkentette a hazai csapat a hátrányát (37. perc: 13-15). Gogirla a harmadik rosszul eljátszott eset után színészkedésért kétperces büntetést kapott, de Görbicz emberhátrányból, balkézzel is betalált a hálóba.

Görbicz-parádé következett, pompás passzok és gólok után 9 méterről talpról Uhraková hóna alól lőtt a hálóba (45. perc: 15-21). Ebben a szakaszban nagyon nem állt össze a Ferencváros támadójátéka, sokszor emberelőnyös helyzetben sem tudták végigjátszani a figurákat, nem használták ki a széleket sem, egyedül Kirsner Erika szélsőbefutásai alakultak jól. A másik oldalon Görbicznek szinte minden sikerült, a védekezést is jól bírták lábbal a győri lányok, Herr pedig tartotta jó formáját. Ily módon jelentős, hétgólos előnyt szerzett a vendégcsapat.

A fordulatos, minden igényt kielégítő mérkőzés azonban további izgalmakat tartogatott: zsinórban négy gólt lőttek a hazaiak, így máris háromra olvadt a különbség (49. perc: 19-22). Ehhez hozzájárultak a győriek idejekorán ellőtt labdái, technikai hibái és a csereként beálló Miklosová bravúros védései is.

Tovább folytatódott a Ferencváros nagyszerű sorozata, hamarosan egy gólra is felzárkóztak a hazaiak. Herr Orsolya elképesztő bravúrjai azonban ezután sem maradtak el, időnként már a fizika törvényeit is meghazudtoló módon hárított. A meccs végére már nem maradtak kérdőjelek, összeszedettebben teljesített ekkor az ETO és 23-27-re alakult a végeredmény. A bajnokság kimenetele továbbra is teljesen nyílt.