Későn hajrázott az FTC

2005. április 22. 20:00 © handball.hu

A magyar bajnokság rájátszásának első fordulójában a Dunaferr csapata Radulovics gólerős játékával és a védelem által kiválóan támogatott Pálinger bravúros védéseivel egy góllal legyőzte a Népligetben a Ferencváros csapatát.

Ferencvárosi TC - Dunaferr NK 24-25 (13-14)
Népliget, 1000 néző
Vez.: Horváth, Marton

FTC: Pastrovics - Mraviková 8, Pádár, Uhraková 3(2), Csenki, Tóth T. 8 (2), Kirsner 2. Csere: Miklosová (kapus), Kovács, Rábai 1, Kamper 2, Barna. Edző: Németh András

Dunaferr: Pálinger - Pálffy, Kindl 1, Bohus 3, Pigniczki 6, Bulath 3, Vincze 1. Csere: Cracana (kapus), Radulovics 11 (1), Gáspár, Németh, Balogh. Edző: Kiss Szilárd

Hétméteresek: 4/7 illetve 1/1
Kiállítások: 10 illetve 16 perc

Tóth lövését hárította Pálinger az első támadásnál, de a kivédekezett támadás után Mraviková indulásból eredményes volt. Radulovics két átlövésgóljával hamar megszerezte a vezetést a vendégcsapat (5. perc: 1-2).

A Dunaferr védekezése nagyon hatékonyan működött, Bulath, Kindl és Bohus jól tartották meg a ferencvárosi támadókat, Pálinger pedig hárította a túl messziről vagy kiszorított helyzetből küldött lövéseket. Németh András ki is kérte az első idejét, de egyelőre nem sikerült komoly változást elérnie. Radulovics góljai mellett jobbnál jobb labdákat adott Bohusnak, aki ki is használta a helyzeteit (12. perc: 2-6).

A dunaújvárosi lányok továbbra is szinte tökéletesen védekeztek, a ferencvárosi lövők a kapu közelébe sem tudtak jutni. Ha mégis sikerült nekik, akkor Pálingerrel találták szembe magukat, aki az átlövéseket és ziccereket egyaránt hárította, sőt egy hetest is kivédett (20. perc: 4-10).

A 21. percben Uhrakovát egy ütközés után le kellett támogatni a pályáról, de hamar góllal tért vissza. A hazaiak védelme javult valamennyit, és Tóth Tímea is elkezdte a gólgyártást (28. perc: 10-12). Ő állította be a félidei eredményt is (13-14).

A szünet után Uhraková hetesből kiegyenlített, de Radulovics újabb átlövése megtalálta az utat a hálóba. A világ kétszer is legjobbnak választott játékosa legszebb napjaira emlékeztetően játszott, nem volt ellenszere a ferencvárosi lányoknak. Ellenállhatatlanul szórta a gólokat, vagy a csapattársainak passzolt a lehető legjobb ütemben (40. perc: 16-21).

A vendégcsapat folyamatosan tartotta a 4-5 gólos különbséget, de Kirsner góljával kettőre csökkentette a hátrányát a Ferencváros (50. perc: 21-23). Mindkét oldalon sok helyzet maradt ki a nagy rohanásban, Kiss Szilárd időt is kért, hogy rendezze a sorokat. Felkeményedett a hazaiak védekezése, Radulovics azonban a legélesebb pillanatban is át tudta lőni a falat (55. perc: 21-24).

A végjáték nagyon keményre sikeredett, a játékvezetők egyik játékost állították ki a másik után. A hazaiak hármas emberelőnyben eladták a labdát, így végül csak egy gólt szereztek ebben az időszakban (59. perc: 22-24). Kamper fél perccel a vége előtt betalált, így hihetetlen izgalmak közepette zajlott a mérkőzés. Pigniczki betörésgóljára Mraviková ejtésből válaszolt, és beállította a 24-25-ös végeredményt.