Kőkeményen, kettő, három; Győr

2005. április 3. 16:35 © handball.hu

A Győri Graboplast ETO KC csapata nyerte a Halászi Takerék Magyar Kupát. A Dunaferrt két góllal felülmúló együttes hatalmas csatában győzte le ellenfelét, és ezzel a klub történetében először kerül Győrbe a Magyar Kupa. A Győr még a Dunaferrnél is keményebb védekezést mutatott hazai pályán, és egyszer sem engedte ki kezéből a vezetést.

Görbicz volt a két meccs legjobbja
Halászi Takarék Magyar Kupa, döntő
Győri Graboplast ETO KC - Dunaferr NK 26-24 (16-12)
Győr, 2000 néző
Vez.: Bonifert, Oláh

Győr: Sirina - Kovacicová 3, Dokic 3, Bradeanu 3, Gogirla 4, Vérten 4, Görbicz 7(5). cserék: Herr (kapus), Mörtel, Juhász 1, Bódi 1, Mehlmann, Borbás. edző: Róth Kálmán
Dunaferr: Pálinger - Pálffy 2, Radulovics 11(5), Bohus 1, Ferling 1(1), Kindl 3, Vincze 2. cserék: Cracana (kapus), Pigniczki, Németh 3, Gáspár 1, Bulath. edző: Kiss Szilárd

kiállítások: 14 perc; 12 perc
piros lap: Bohus (Dunaferr) 60. p.
hétméteresek: 5/8; 6/7
az eredmény alakulása: 11. p.: 7-3, 15. p.: 10-5, 20. p.: 11-7, 25. p.: 13-9, 35. p.: 19-13, 40. p.: 20-16, 45. p.: 21-18, 50. p.: 22-20, 55. p.: 24-21

A Himnusz után Vérten gyors góljával indult a Halászi Takarék Magyar Kupa döntője. A Győr villámrajtot vett, hiszen öt perc után már 4-1-et mutatott az eredményjelző, köszönhetően Vértennek, aki három találtatot szerzett csapata első négy góljából, majd az idény végén klubot váltó Sirina bravúros védésekkel tartotta a különbséget. A mérkőzés már ekkor kezdett elfajulni, a játékvezetők sorozatosan osztották a sárga lapokat és ítélték a büntetőket, a hangulat a tetőfokára hágott és ezen az estén valószínűleg nem épp a sípmesterek voltak a meccs legnépszerűbb emberei.

A 13. percben Kiss Szilárd, a Dunaferr mestere Bulathot (később Gáspárt) küldte a zavaró védekezés élére, ezután stabilizálódott a négygólos különbség a Győr javára. Radulovics - bár összességében hat akciógólt vágott - továbbra is rossz százalékkal lőtt, helyette Németh Helga szállt be a játékba a meccs 16. percében.

A találkozó színvonalát a pankrátorokat is megszégyenítő jelenetek mellett az ebből kifolyó folyamatos reklamálás is rontotta. Így fordulhatott elő, hogy egy kétes ítélet után Pálingert a kispadra száműzték a bírók, mivel a hálóőr a döntést nem éppen irodalmi stílusban kérdőjelezte meg. Az eset után Dokic Kindl Gabriellát vágta fejbe és kapott érte kétperces büntetést, majd Radulovics bombájával 16-12-re zárkózott fel a Dunaferr.

Idegesen, technikai hibák sorozatával indult a második játékrész, majd végül Gogirla cselezte ki a védőket (17-12). Herr Orsolya, a győriek fiatal hálóőre egy hetes erejéig állt csak a kapuba, ám rögtön ki is védte Radulovics büntetőjét. A hazaiak kemény (néhol aggresszív) védekezése továbbra is bevált, és ha a kapuig el is jutott a labda, többnyire Sirina kezében kötött ki. Támadásban azért néha láthattunk egy-egy szép megoldást, ilyen volt például a Görbicz-Gogirla összjátékából születő "kínai" gól (20-14). Ezután begyújtotta a rakétákat Kiss Szilárd együttese, és sorozatban négy találatot is szerzett: először Németh, majd Pálffy volt eredményes, majd ismét egy csodálatos gólt láthattunk Németh Helgától, aki szinte az alapvonalról csavarta a kapuba a labdát. Ezután Gáspár "köszönt be" lerohanásból (20-18).

A 2005-ös MK-győztes a <span class=Győri Graboplast ETO KC csapata" />
Az eddig sem épp sportszerű meccs hangulatát tovább fokozta Gáspár kiállítása (Gogirlát ütötte le), majd a Bohus-Gogirla párharc ereményeképp mindkét játékos a kispadra kényszerült. A csata hevében egyébként néha-néha gól is született, ám előnyöket mindvégig meg tudták őrizni a győri lányok. A vendégek csapatkapitánya, Bohus Bea begyűjtötte harmadik kiállítását is, ezzel végleg kiszállt a játékból. Pálinger két hétméterest is hárított az utolsó percekben, ám a megfogyatkozott és - akár szó szerint is vehetjük - több sebből vérző Dunaferrnek már nem maradt ereje és ideje az egyenlítésre.

A 2005-ös Halászi Takarék Magyar Kupa győztese a Győri Graboplast ETO KC. A kétnapos meccssorozat legjobb játékosának járó címét Görbicz Anita érdemelte ki.