Magabiztos győri győzelem Vásárhelyen

2005. február 24. 0:20 © handball.hu

A hódmezővásárhelyi csarnokban mindig meg szoktak izzadni a vendégcsapatok. Ezúttal is így történt, bár a győri győzelem nem forgott komoly veszélyben. A rengeteg kiállítást hozó mérkőzésen Herr kapusteljesítményét a szélső Kósa próbálta ellensúlyozni, azonban a rutinosabb vendégcsapat összességében biztos győzelmet aratott.

Herrt feldobta a kerettagság
Liss-Hódmezővásárhelyi NKC - Győri Graboplast ETO KC 20-25 (10-14)
Hódmezővásárhely, 1000 néző
Vez.: Herczeg, Südi

Hódmezővásárhely: Plasinszkaja - Mucsi, Jókai 1, Gaál 1, Wolf 7/5, Jenőfi 4, Kósa 5. Csere: Szabó (kapus), Kocsis, Sipos 1, Nyikolajenko 1, Asztalos, Bacsa. Edző: Pánczél Barabás.

Győri Graboplast ETO: Petróczi - Bódi 1, Mehlmann 4, Djokic 4, Bradeanu 1, Gogirla 5/1, Vérten 4. Csere: Herr (kapus), Görbicz 5/4, Mörtel, Kovacicova 1, Bognár. Edző: Róth Kálmán.
Hétméteresek: 6/5 illetve 6/5
Kiállítások: 16 illetve 22 perc

A győriek román idegenlégiósa, Gogirla kezdte a gólgyártást, amelyre Wolf egy zúgó kapufával válaszolt, majd Bradeanu tört be a szokott lendülettel, így az 5. percben a vendégek két góllal vezettek. Kemény csaták zajlottak a pályán, percenként villant a sárga lap. A hazaiak első gólját Wolf szerezte hetesből, de Gogirla szintén büntetőből válaszolni tudott (7. perc: 1-3).

Wolf újabb hetesével igyekezett felzárkózni a hazai gárda. Bradeanu kiállításával erre esélyük is nyílt, és Jenőfi hatalmas átlövésével egyenlíteni is sikerült (3-3), sőt Wolf talpról küldött 10 méteres bombájával a vezetést is átvették. Az újdonsült válogatott Gaál kiállítása miatt emberhátrányban játszó vásárhelyiek nem tudták megakadályozni Djokicot a gólszerzésben.

A balszélső Kósa szinte lehetetlen szögből egyenlített, majd Wolf értékesített egy újabb hetest (15. perc: 6-5). Gogirla kiállítását viszont nem tudták kihasználni a vásárhelyi lányok, sőt indulásból Vérten volt eredményes.

Mehlmann szélről lőtt cundergólja után Wolf kapott kétperces büntetést, majd rögtön utána Sipos mehetett pihenni. A vendégek kapust cseréltek, Petróczit Herr váltotta, akit Wolf büntetőből avatott fel (23. perc: 8-9).

Görbicz először lépett pályára támadásban Djokic helyén, míg a beálló pozícióba Bódi indított szélsőbefutásokat. Sikerült is hetest kiharcolnia, amit azonban Gogirla elhibázott. A beálló Gaált szorosan őrizték a győriek, és sikerült is megakadályozniuk őt a góllövésben. A másik oldalon viszont Djokic brillírozott (28. perc: 9-12). A félidő Vérten indulásgóljával zárult (10-14).

A második játékrész Nyikolajenko szélsőgóljával kezdődött, amelyre Görbicz büntetőből válaszolt. A vendégek tartották a két csapat közötti különbséget Vérten és Gogirla gólerős játékával (41. perc: 14-18). Bradeanu harmadik kiállítása után Mörtelnek is el kellett hagynia a pályát, így a hazaiak előtt felcsillant a remény, Vérten azonban bravúros labdaszerzés után egyedül indult meg és zörgette meg a hálót (15-19).

Hamarosan csak három győri maradt a pályán hat vásárhelyi ellen, mert Róth Kálmán büntetése miatt egy mezőnyjátékosnak kellett lejönnie. A friss válogatott Herr Orsolya sorozatos bravúrjai miatt azonban a hazaiak így sem tudtak felzárkózni, főleg mivel Wolf mellélőtt egy büntetőt. Hatalmas átlövésgólja után azonban kettőre csökkent a különbség (50. perc: 17-19).

A 54. percben Görbicz értékesített egy újabb hetest, míg a vásárhelyieknél Gaál és Jenőfi volt eredményes. Gogirla az utolsó percekben megállíthatatlan volt, és két gólt lőtt egymás után (19-25). Jókai 1 másodperccel a kétperces büntetésének lejárta előtt tért vissza a pályára, ezért újra le kellett ülnie a padra. Ezzel végleg el is dőlt a mérkőzés. Az utolsó percben Jenőfi kínaijával szépítettek a hazaiak, így a végeredmény 20-25 lett.