Jobban van a Dunaferr villámszélsője

2005. február 13. 11:53 © handball.hu

Nagy Ivett a múlt heti, Podgorica elleni mérkőzés 5. percében súlyos sérülést szenvedett. Az első vizsgálatok alapján elszakadt a keresztszalagja, de nem olyan vészes a helyzet, ahogy azt gondolnánk. A szombati Dunaferr-Ikast mérkőzésre már mosolyogva érkezett a szélső. A találkozó szünetében beszélgettünk vele.

- Hogy érzed magad?
Nagy Ivett: Köszönöm szépen, egész jól, a lábam már jól van. A lelkem tört kicsit össze, mert az egyik legrosszabb érzés, amikor valaki kívülről nézi a csapattársait, és tehetetlen a meccsen. Nagyon jó lenne játszani, de bízom a csapatban, és abban, hogy sikerül megnyerni a mérkőzést.

- Az orvosok mit mondtak a sérüléseddel kapcsolatban?
Nagy: Dunaújvárosban Frank doktor nézte meg a sérült lábamat. Egy kisebb műtétre is sor került a héten, amikor kitisztították a térdemet. Nem szeretném most megoperáltatni a szalagot, mert ha a lábam elég erős lesz, akkor egy hónap múlva már pályára is léphetek. Ha azonban elkerülhetetlen a műtét, akkor egy hosszabb szünetre kell készülnöm. A héten elkezdtem tornáztatni is és mindent megteszek, hogy a lehető leghamarabb pályára kerülhessek.

- A mérkőzést a Dunaferr kezdte jobban, de a félidőben már az Ikast vezet 11-14-re. Miért engedett ki a csapat ennyire?
Nagy: A támadójátékunk nem állt össze, nagyon hiányoznak az átlövések. Kindl Gabi a végén nagy gólt lőtt, hasonlókból kéne egy kicsit több. Az Ikastnak nagy erénye a lerohanás, percek alatt elhúznak és abból sok gólt lőnek. Ha ez ellen tudunk valamit tenni, akkor nem lesz nagy baj.

- Kiss Szilárd a meccs előtt azt mondta, hogy nem tudja milyen formában van a csapat. Te hogy érzed, képesek lehetnek a győzelemre?
Nagy: Igazából én se tudom, mert a hétközi bajnokin nem lehettem itt a műtét miatt. Ráadásul a héten többen is megfáztak, belázasodtak. A podgoricai körülmények nem tettek tehát jót, de remélem, a végén mi nevetünk majd.

- A B-csoport, ahonnan továbbjutás esetén a következő ellenfelet kapjátok, nagyon kiszámíthatatlan, hiszen három csapat is esélyes a továbbjutásra. Kit fogadnátok szívesen?
Nagy: Nem tudtam még azzal foglalkozni, hogy mi történik a másik ágon, de jó lenne megnyerni a csoportunkat, mert hatalmas előny lenne idegenben kezdeni. Hogy kit várok ellenfélnek? Ha elődöntőt szeretnénk játszani, akkor mindenkit meg kell verni. A Hypo mondjuk jó lenne, az utazások miatt is. Egy idegenbeli kezdés nagyon jót tenne, mert itthon bármire képes a csapat, hiszen egy jó Dunaferr akár 7-8 góllal is tud nyerni, bárki legyen az ellenfél. Bízom benne, hogy meglesz ez a mérkőzés, és a jövő heti, Podgorica elleni meccs már tét nélküli lesz.