Győri parádé

2005. február 6. 22:39 © handball.hu

Az idény eddigi legjobb játékával a Győri Graboplast ETO gárdája 32-19-cel szinte kiütötte a jó erőkből álló, és a felsőházi rájátszásra joggal pályázó debreceni csapatot. A feszes, kemény védekezés és kiváló kapusteljesítmény mellett sziporkázó támadások jellemezték a hazaiakat, míg a vendégcsapat a kezdeti sikertelenség után el is vesztette a bátorságát, és szárnyaszegett játékot nyújtott.

Bradeanu 6 gólig jutott
Győri Graboplast ETO KC - DVSC 32-19 (16-7)
Győr, Magvassy-sportcsarnok, 2000 néző
Vez.: Kékes-Kékes
Győri ETO: Sirina - Bódi 4, Djokic 5, Bradeanu 6, Gogirla 6/1, Vérten 3, Juhász. Csere: Herr (kapus), Mehlmann 3/1, Görbicz 4/4, Juhász, Kovacicova 1, Borbás. Edző: Róth Kálmán
DVSC: Vorozscova - Csáki, Borók 3, Orbán 2, Madai, Szűcs 3, Ariton 4/1. Csere: Kolsovszki (kapus), Latakaité 2, Nyilas, Sütő E. 1, Sütő M. 3, Soós 1, Sopronyi. Edző: Laurencz László
Kiállítások: 2 illetve 14 perc
Piros lap: Szűcs.

Kezdeti kapkodás után Gogirla büntetőjével indult a gólgyártás, majd Szűcs átlövésből egyenlített. Támadásban a hazai csapatot Bradeanu irányította, aki meg is hálálta a bizalmat, hiszen nagy kedvvel, lendületesen és gólerősen játszott. (7. perc: 4-1).

Az arcüreggyulladás után lábadozó Görbicz a 11. percben lépett először pályára, és biztosan értékesített egy hétméterest (5-3), majd Dokic vágott be egy már-már elérhetetlennek tűnő labdát. A hazaiak román légiósát, Simona Gogirlát kellett ápolni, miután Borók Rita lövése, teljesen vétlenül, fejen találta. Görbicz ejtett büntetőjére és Bódi szélsőgóljára csak Szűcs tudott válaszolni, így a győriek elhúztak a 17. percben (8-4).

Időnként sziporkázott a hazai csapat, Bradeanu, aki Görbicz beállásával a jobbátlövő pozícióba húzódott, megállíthatatlan volt, míg Bódi a szélről biztos kézzel használta ki a ziccereket (10-4). Laurencz László, a debreceniek tapasztalt mestere időt is kért, de a játék képe ezután sem változott. A cívis csapat helyzetkihasználása továbbra is bizonytalan maradt, illetve Sirina bravúrosan védett. Görbicz büntetőkből, Gogirla pedig átlövésből növelte a győriek előnyét (11-5). A vendégeknél Ariton igyekezett tartani a lépést, szélről és befutásból is tudott gólt szerezni, de a különbség egyre nőtt (27. perc: 15-7).
Izzott a csarnok, amikor Bradeanu parádés, tízméteres csuklópassza(!) után Dokic lőtt a hálóba.

A vendégcsapat nem találta a győriek szoros védekezésének ellenszerét. Borók és Szűcs csak vergődött a fal elé ki-kilépő Vérten és Dokic szorításában, a kényszerűen ellőtt labdákat Sirina biztos kézzel hárította. A debreceniek szélsői keveset vállalkoztak befutásokra, a beállóhoz szánt bejátszásokat pedig a Gogirla-Bradeanu páros középen rendre lefülelte, így a félidőre hatalmas, kilencgólos különbség alakult ki (16-7).

A második játékrészben folytatódott a Bradeanu-parádé. Talpról, felugrásból egyaránt átlőtte a falat, vagy jobbnál jobb labdákat adott a beállós Dokicnak, aki szokás szerint nem hibázott. Elképesztő gólfieszta alakult ki, a hazaiaknak minden sikerült: hátmögötti passz (Görbicz), szélsőbefutás (Vérten), indulás (Bódi), átlövés (Mehlmann). Megsemmisítő vereség látszott kialakulni a vendégek számára (43. perc: 28-11), főleg mivel az átlövéseik a hatékony védekezés és Sirina bravúrjai miatt eredménytelenek maradtak.

A győriek kapust cseréltek, de Herr Orsolya ugyanott folytatta, ahol Sirina abbahagyta: az alsósarkos lövéseket rendre kispárgázta, a szélsőket pedig éppúgy megbabonázta, mint tapasztaltabb kolléganője.

Ezután nagy megtorpanás következett a hazaiak játékában, sorra kimaradtak a helyzetek, mert nemegyszer meghaltak a szépségben a játékosok. A különbség azonban jelentős maradt, főként Herr védéseinek köszönhetően. (29-16). Gogirla vette fel először a régi fonalat; kínaiból és átlövésből egyaránt eredményes volt, míg a debrecenieknél Latakaité igyekezett tartani a lépést (31-18). A hátralévő időben folyamatos vastaps mellett játszott a két gárda, a végeredmény 32-19 lett.

Róth Kálmán: A mérkőzés 40-45 percében magas szinten, okosan és fegyelmezetten kézilabdáztunk. A védekezésünk nagyon eredményes volt, hiszen ebben az időszakban mindössze 12-13 gólt kaptunk a Debrecentől. Nagyszerű teljesítmény egy olyan csapat ellen, amely a Fradinak is harminc gól körül tudott lőni. Utána egy kicsit gálázni akartak a lányok. Ekkor a végrehajtásba becsúszott egy-két hiba a nem megfelelő koncentráció miatt, előjöttek indokolatlan megoldások. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy ez megbocsátható, ha ilyen játékot tudtunk produkálni a kiváló játékosállománnyal rendelkező Debrecen ellen. Az idény eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a csapat.

Laurencz László: A mérkőzés alakulásában döntő volt, hogy már az első félidőben is sorozatban hagytuk ki a ziccereket, a kollégámmal 19-ig számoltuk a kihasználatlan helyzeteket. Ilyesmit nemhogy a Győr ellen, de az utolsó helyezett Esztergom ellen sem szabad elkövetni. Ez egyértelműen a kishitűséget tükrözi, én úgy éreztem, hogy féltek a játékosaim, egy pár ember szinte a kapunak háttal kézilabdázott.
Hozzá kell tennem, hogy a Győr, finoman fogalmazva, az egyik legkeményebb csapat, ennek ellenére nálunk voltak a kétperces büntetések. A hazaiak mindössze egyszer kaptak kiállítást, a szerintem jogos 5-6 helyett. Ebben nem volt egyenlő a mérce, ez teljesen egyértelmű. De nem emiatt kaptunk ki.