"Nem tudom, ki pótolhatja Kulcsárt"

2005. január 22. 14:13 © handball.hu

Úgy tűnik, a Ferencváros kezdi megtalálni tavalyi formáját, és igazi sztárok nélkül is képesek bárkivel felvenni a versenyt. Tegnap a 15 gólig jutó Tóth Tímea vezérletével a Győr ellen arattak 30-26-os győzelmet. És hogy mi, vagy ki a csapat titka? Természetesen a kiváló szakember, Németh András, akivel az ETO elleni rangadó mellett Kulcsár Anitáról is beszélgettünk.

"4-5 emberem vitte el a "balhét". Ez kevés."
handball.hu: Elég nyögvenyelősen sikerült győznötök az ETO ellen...
Németh András: Egy nagyon jó csapatot győztünk le egy olyan találkozón, amelyen igazán nagy hátrányból sikerült feljönnünk. A meccs számunkra volt fontosabb, hiszen mi kicsit az életünkért is játszottunk, de sikerült motiválni a csapatot, s ez meg is látszott a második félidőben.

handball.hu: A múltkor azt mesélted, hogy a tavalyinál rosszabb formában van a csapat. Azért most láttál bíztató jeleket?
Németh: A mai mérkőzés is felemásra sikerült, nem is az ellentétes félidők miatt, hanem mert a "balhét" 4-5 ember vitte el, ők húzták a csapat szekerét. A többiektől többet várok.

handball.hu: Mennyi esélyt látsz arra, hogy magyar csapat nyerje az EHF-kupát?
Németh:Egy biztos esélyt tudnék mondani, ha Győr-Ferencváros döntő lenne...

handball.hu: Mennyire nyomta rá a bélyegét a csapatok játékára Kulcsár Anita halála? Gondolok itt elsősorban a Győrre, ahol Kulcsár hat évet is játszott.
Németh: A szituáció borzasztó nehéz volt, de azt hiszem, a meccs kezdetekor ezek a profi játékosok már csak a mérkőzésre koncentráltak.

handball.hu: Ha szövetségi kapitány lennél, mit mondanál, ki helyettesítheti Kulcsárt?
Németh: Rengeteget vesztett vele a magyar kézilabda, hiszen ő talán a világ legjobb beállója volt, itthon pedig messze kiemelkedett a játéka. Az ilyen értelmetlen halál borzasztóan fáj mindenkinek. Bár személyesen nem ismertem Anitát, ellenfélként számtalanszor játszott ellene a csapatom, és ez alapján úgy gondolom, hogy pótolhatatlan mind a klubcsapatok, mind a magyar válogatott számára. Nem tudom, hogy az utána hagyott űrt ki tudná betölteni.