Ellenfélnéző: Németország

2004. december 14. 12:04 © handball.hu

Németország kisebb meglepetésekkel szolgált az idei Európa-bajnokságon, hiszen - bár végül kikapott a dánoktól a csoportmeccsek küzdelmei során (24-27), - a románokat nagy csatánban sikerült megverniük (26-24). Legutóbb alig több mint egy éve találkoztunk Ekke Hoffmann csapatával a horvátországi világbajnokságon, Csáktornyán. Nincsenek szép emlékeink erről a mérkőzésről.

Görbicz és Wörz nem puszipajtások
A világbajnok, és európa-bajnoki ezüstérmes Németország ellen 15-ször játszottunk. Eddig 12-szer örülhettünk, hiszen a magyar lányok győztek, 2 német győzelem és egy döntetlen született. Fájó, hogy legutóbbi találkozásunkkor, 2003. december 3-án érték el ellenünk második győzelmüket. Az első félidőben 17-14-re vezettünk, aztán egy borzalmas félidő után, a mérkőzés végén 27-30 állt az eredményjelzőn. Akkor a beállós Katrin Blacha érte el a legtöbb gólt (5), de gólt lőtt még Jurack (4), Danilovic (4/2), Schliecker (4) - aki már nem válogatott -, Schmidt (4), Krause (3), Wörz (3), Melbeck (2) és Pietzsch (1).

Az akkori válogatottból sokan maradtak tehát, és az eddig látottak alapján elmondható, hogy Jurackék jól felkészített csapatot alkotnak, akik képesek lehetnek meglepetést okozni számunkra. De igaz az is, hogy a németek a dánok ellen például azért veszítettek, mert a végére fejben elfáradtak, nem voltak képesek értékesíteni a helyzeteiket, és sorozatban vétettek el technikai hibáikat.

A románok ellen viszont szintén izgalmas meccsen tudtak győzni, akarattal, összeszedettebben játszottak, mint egy nappal előtte Pytlick csapata ellen. Jurack és Blacha 5-5 gólt ért el, de Baumbach, és az újonc Erfmann is 4-4 találatot szerzett. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Otelea csapata ellen a németek fordítottak, hiszen 12-14-ről nyertek 26-24-re.

A svédek ellen pedig a legjobban szereplő Jurack 10 gólt vágott Grundström kapujába. Ő volt a csapat húzóembere, mivel a többiek két-két akciógólt lőttek (25-22). De mindez elég volt arra, hogy a csoportban elérjék a 2. helyet, miután a békéscsabai C-csoportban körbeverte egymást az első három helyezett Dánia, Németország valamint Románia. Így ért el mindhárom csapat négy-négy pontot, és az egymás elleni eredményekkel számított gólkülönbség döntötte el a végső sorrendet.

Aki internetközelben jár, az élő közvetítést olvashat itt, a handball.hu oldalain.

A találkozót szemmel követhetjük az mtv, valamint a német DSF műsorán 17:40 perctől.