Németország már a nyolc között

2013. december 15. 17:14 © handball.hu

Újvidéken kezdődött a nyolcaddöntők sorozata, ahol elsőként a Németország - Angola, majd a Lengyelország - Románia párharcok győztesei juthattak a torna legjobb nyolc csapata közé.

XXI. nőikézilabda-vb, nyolcaddöntő
Németország
29 (13)
Angola
21 (10)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 1000 néző
Játékvezetők: Bojan Lah, David Sok (szlovének)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

Úgy tűnt, a román szurkolók még nem bocsátottak meg a németeknek a csoportkörben ellenük elszenvedett vereségért: már a meccs kezdetén lelkesen biztatták Angolát. A ruganyos afrikai védők a nyitott védelemből elcsent labdákkal gyorsan, és eredményesen támadtak (8. perc: 2-5). A németek máskor egész meccsek alatt nem dobnak annyi kapufát, mint most alig tíz perc alatt. Geschke harmadik találatával egyenlítettek a németek (15. perc: 6-6), miközben a lelátón egyesült a román és az angolai tábor. 7-6-nál kért időt Eduardo, majd a csapat „nagy öregje”, Marcelina Kiala talált be. Heteslövésben mindkét együttesnek lett volna még hová fejlődnie. Felállt fal ellen döcögtek ekkor a fekete kontinens játékosai, miközben a bátor germán lövéseket most már sem a kapufa, sem az Almeida helyett becserélt Branco nem fogta (23. perc: 11-8). 12-8-nál kért villámgóllal jött vissza Angola a partiba, de a félidőre így is háromgólos hátránnyal érkezett (13-10).

Két gyors Steinbach-góllal folytatódott a csatározás, és bár Angola próbált volna időkéréssel megálljt parancsolni, nem sokra ment vele (34. perc: 17-11). Az afrikaiak egyre több hibákat vétettek támadásban, rossz passzok, el nem kapott labdák sokaságát láthattuk (46. perc: 21-13). A mérkőzés egyre inkább egy laza csoportmeccshez kezdett hasonlítani, mintsem egy nyolcaddöntőhöz. Kialáékon már nagyon érződött a mögöttük álló bő egy hét feszített küzdelmei által okozott fáradtság, míg a németek lazán mentek előre (52. perc: 25-16). A végére a sok mezőnycsere mellett még Jana Krause kapott perceket Jensen kapitánytól. Németország simán, 29-21-es végeredménnyel jutott túl a nyolcaddöntőn, és várhatja a szerdai negyeddöntőt.

A mérkőzés legjobbja: Laura Steinbach