Ez most nem sikerült

2013. december 12. 18:40 © handball.hu

Többezer szurkoló várta izgatottan Újvidéken a világbajnokság számunkra első komoly mérkőzését, amelyen Hajdu János tanítványai Romániával csaptak össze. A győzelem elmaradt, holnap Németország ellen javíthatunk.

XXI. nőikézilabda-vb, D-csoport, 4. forduló
Románia
21 (8)
17 (10)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 5000 néző
Játékvezetők: Yalatime Nanga Coulibaly, Mamoudou Diabate (elefántcsontpartiak)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc

A kiváló magyar védekezésnek köszönhetően nagyszerűen indult a mérkőzés, Zácsik és Cifra góljainak köszönhetően hamar elhúztunk 3-1-re. A 12. percben Tadici kapitány időt is kért, a védekezésük ezután feljavult, majd a 13. percben megszerezték első akciógóljukat (2-4), sőt, a 19. percben három egymást követő góljukkal egyenlíteniük is sikerült. A mieink ennek köszönhetően kissé elbizonytalanodtak, és tanácstalanná váltak. A 22. percben Görbicz törte meg a gólcsendet, Hajdu kapitány pedig Tomori helyett Bulath-ot hozta pályára. Percekkel később Görbicz-et cserélte le Szucsánszkira, és így új lendületet hozott a magyar támadásokkal. Félidőben: 8-10.

A magyarok elhivatottan, győzni akarva jöttek ki az öltözőből, masszív védekezéssel, Görbicz vezérletével, Bulath Anita góljaival újra háromgólosra nőtt az előnyünk. A románok nem adták fel, felvették a kesztyűt, megtalálták a magyar fal sebezhető pontjait, ahonnan átlőttek minket. A 45. percre Bradeanu góljával 14-14-re egyenlítettek ki. A két szurkolótábor ugyanolyan csatát vívott egymással, mint a két pályán lévő együttes. Mikor négy egymást követő góllal fordított Románia, Hajdu János időt kért. A játék képe nem változott, ugyanolyan izgalmas volt: vagy a románok vezettek, vagy mi egyenlítettünk ki. Ellenfelünk védelme feljavult, Ungureanu mindent hárított, a magyar árlövők pedig elbizonytalanodtak. Az időkérés elmaradt, pedig pár perccel a vége előtt már háromgólos mínuszban voltunk. Ardean-Elisei következő góljánál a zöld tábla azért lekerült az asztalra. Válogatottunk elveszítette első komolyabb világbajnoki mérkőzését, ám holnap Németország ellen javíthatunk. Végeredmény: 21-17.

Gheorghe Tadici: Nagyon örülünk a győzelemnek. Rengeteget dolgozott a csapatom a meccsen, és minden taktikát betartott, amint mondtam. Görbicz és Tomori sok fejfájást okozott. Persze nem felejtettem el a tavalyi mérkőzést ugyanebben a csarnokban, amikor Kiss Éva kivédte a szemünket. Az elejétől a végéig küzdöttünk. A győzelemért élünk. Remélem, hogy mindkét csapat előkelő helyen végez.

Oana Manea: Gratulálok a magyaroknak azért, ahogy küzdöttek. Köszönöm a csapattársaimnak, hogy hatvan percen át harcoltak.

Hajdu János: Gratulálok a románoknak, kitűnően kézilabdáztak. Jól védekeztünk, de 17 góllal nem lehet meccset nyerni. Sajnos a támadómunkánk borzasztó volt, nem volt ritmusa a támadásainknak. A csatát elveszítettük, de a háborút nem. Készülünk a németek elleni mérkőzésre. A legfontosabb pedig a keresztbejátszásos meccs lesz, amelyen reményeim szerint a lehető legjobb összeállításban és formában tudunk pályára lépni.

Kiss Éva: Sajnálom, hogy ilyen jó közönség előtt nem tudtunk nyerni. Készülünk holnapra, remélem, hogy ott sikerült majd.