Átgyalogoltunk Ausztrálián

2013. december 10. 18:37 © handball.hu

A magyar válogatott a vb harmadik csoportfordulójában Ausztráliával találkozott. A mérkőzés - az elejét leszámítva - felszabadult játékot, és jó hangulatot tartogatott mind a csapat, mind pedig a szurkolói számára.

XXI. nőikézilabda-vb, D-csoport, 3. forduló
39 (19)
Ausztrália
15 (11)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 400 néző
Játékvezetők: Yalatime Nanga Coulibaly, Mamoudou Diabate (elefántcsontpartiak)
Piros lap: Boyd R.

A negyedik percig kellett várni a meccs első góljára, ráadásul azt nem is mi szereztük. Harbort kapus mintha csak be lett volna oltva magyar gólok ellen (7. perc: 1-3). Szucsánszki heteseivel zárkóztunk fel, majd ő szerezte meg az első vezetést jelentő találatunkat is a 13. percben (5-4). 6-4-nél Ausztrália időt kért, s talán mi is ebben bíztunk, hogy ez majd felrázza a mi lányainkat is. Nagy örömünkre ez így is lett (18. perc: 10-5).Harbort hetest is fogott, Potockit pedig mi sem nagyon tudtuk tartani, ennek ellenére a fórunkat növelni tudtuk (23. perc: 14-7; 27. perc: 17-10). Minden poszton dobáltuk a gólokat, csak kapuban nem láthattunk sok, a jövőre nézve megnyugtatót Herrtől. A félidőt 19-11-es eredménnyel zártuk.

A szünetet követően Bulath és Görbicz és Kovacsicz is bevetésre került, a kapuban pedig Kiss váltotta a 21 %-os statisztikával rendelkező Herrt. Három perc alatt már tízgólosra nőtt az előnyünk (22-12). Lányaink a várakozásoknak megfelelően egyre felszabadultabban játszottak, és igazán szép megoldásoknak örülhettünk (41. perc: 26-12). A játékrész közepére már valamennyi pályára lépett mezőnyjátékosunk bevette az ellenfél kapuját (28-13). Az 52. percben, 32-13-nál Boyd azonnali piros lappal hagyta el a játékteret a Triscsukkal szemben elkövetett durva szabálytalansága miatt. Szerencsére Krisztina folytatni tudta a játékot. Görbicz bedobta a megítélt büntetőt, és már húsz volt közte (33-13). Az elfáradt ausztrálok végül már ezt a különbséget sem tudták tartani, amihez a 73 %-os teljesítménnyel záró Kiss Éva is nagyban hozzájárult. Végeredmény: 39-15.

A mérkőzés legjobbja: Jemima Harbort

Hajdu János: Komolyan vettük a meccset, megbecsültük az ellenfelet. Végig nagy akarattal, lelkesedéssel játszottunk. Mindenkinek próbáltam lehetőséget adni. Az első félidő nem sikerült jól, de a másodikban a mellettem ülő barna hölgy segítségével sikerült jelentős előnyt kicsikarni. Ausztrál kollégámnak sok sikert kívánok, csináljon Ausztráliában jó kézilabdát! Ennek a nyomait már most is látni, sok tehetséges játékosuk van.

Kiss Éva: Örülök, hogy ilyen jó meccset tudtunk játszani. A második félidőben remek volt a védekezésünk, ezért tudtunk ilyen nagy különbséget közétenni.

Jason Hoppner: Köszönöm János kedves szavait, a legjobbat kívánom a magyaroknak! Az első félidővel elégedett vagyok. Tudom, hogy több magyar játékosnak is lehetőséget adtak, ez részben ezért is történt. A második játékrészre elfáradtunk, nagyon nehéz ilyenkor már a ritmust tartanunk a profi játékosokkal.

Jemima Harbort: A magyarok a torna legjobbjai között vannak. A második félidőben nem tudtunk annyi gólt szerezni, mint szerettünk volna. Remélem, hogy ilyen formában tudunk játszani a torna hátralévő részében is.