Az oroszok pont megcsípték a helyosztót

2012. december 13. 19:49 © handball.hu

Miután a nap első mérkőzésén Montenegró legyőzte Spanyolországot, számunkra nem maradt más hátra, mint tét nélkül játszani az oroszokkal, s nem kihajtani magunkat a norvégok elleni szombati elődöntő előtt. Végül hatgólos vereség lett a vége.

X. nőikézilabda-Eb, középdöntő, II. csoport, 3. forduló
25 (11)
Oroszország
31 (13)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna, 1200 néző
Játékvezetők: Helena Crnojević, Emina Kostecki Radić (horvátok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

A középdöntő-csoportunk utolsó találkozója már csak az oroszoknak jelentett kihívást. Németország románok felett aratott kétgólos sikere után nekik még lehetőségük volt beelőzni őket egy legalább hatgólos győzelemmel ellenünk.

Ahogyan azt tudni lehetett, csapatunkban az eddig kevesebb játéklehetőséget kapó kerettagokat küldte szövetségi kapitányunk pályára, hogy a többiek rápihenhessenek a szombati, Norvégia elleni elődöntőre. A kapunkban Herr kezdett, igazán komolyan véve feladatát, az első találatokat pedig a kedden egymeccses eltiltását töltő Tomori szerezte. Kuznyecova góljainak köszönhetően a 11. percben jutottak először előnyhöz az oroszok (3-4). Gyorsan kapuscserét is eszközöltek, Baszarab helyére jött Szidorova. Kétgólos ellenfér-előnynél érkezett a játékba Görbicz és Klivinyi. Főként támadásban voltak hiányosságaink, nehezen tudtunk mit kezdeni a magas orosz fallal (17. perc: 5-8). A második és harmadik orosz hétméteres is kimaradt, az akcióikat viszont biztosabban értékesítették (25. perc: 7-11). A széleket nem tudtuk fogni, és távoli lövésekkel is bátran kísérletezett riválisunk. Már az első játékrészben megvolt a hatgólos fórja Oroszországnak, szóval egyáltalán nem is volt már elérhetetlen számára a németek beelőzése. A szünetig azonban akadt még ehhez néhány szavunk. Félidőben: 11-13.

Nem folytatódott túl jól számunkra a meccs: négy percet várhattunk az első gólunkra, miközben már megint ötgólos hátrányban voltunk. Krisztina Triscsuk is bevetésre került, s nemcsak védekezésben vett részt, hanem büntetőt is lőtt. A 40. percben már hétgólos volt a lemaradásunk (14-21), jöhetett is az időkérés. Sorban potyogtak a találatok, de sajnos a különbség nem csökkent (45. perc: 17-24). Az oroszok továbbra is jól kontráztak, és átlövésekből is jeleskedtek. A játékvezető hölgyek számolatlanul osztogatták a büntetőket mindkét oldalon. Hosszú idő után 21-26-nál volt olyan állás, ami nem jelentett jót Posztnováéknak, de hamarjában újra a saját malmukra hajtották a vizet (56. perc: 23-30). Végig a tűzzel kényszerültek játszani, és ez a hazárdjáték túl kockázatosnak is bizonyult. Egy perccel a vége előtt még mindig csak öt volt közte, mikor Sztyepanova labdaszerzésből szerzett gólt. Az utolsó magyar akció kimaradt, így pont hattal nyertek az oroszok, akik így az ötödik helyért fognak játszani szombaton a dánokkal. Végeredmény: 25-31.

A mérkőzés legjobbjai: Jekatyerina Ilina és Rédei-Soós Viktória