DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY0sGkdL' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Megtört Montenegró veretlensége | handball.hu - kézilabda

Megtört Montenegró veretlensége

2012. december 11. 16:05 © handball.hu

Az újvidéki középdöntő-csoportban ma Spanyolország Oroszországgal, Németország pedig Montenegróval csapott össze a magyar-román csatán kívül. Az első meccsen döntetlen eredmény született, a németek pedig héttel nyertek Dokic-ék ellen.

X. nőikézilabda-Eb, középdöntő, II. csoport, 2. forduló
Németország
27 (14)
Montenegró
20 (9)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna, 1000 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

Nem mondhatjuk, hogy a spanyolok számára nagyon optimálisan kezdődött volna a találkozó: az oroszok kontrái jól működtek, ráadásul nem egyszer labdaszerzéseknek is örülhettek (6. perc: 1-5). Martín két büntető-értékesítése mellett mindössze Navarro néhány szép védése volt csak hasznos az oroszok ellen, s az első akciógóljukra is tíz percet kellett várni (3-6). Támadásban Posztnováék is sokat rontottak, de a védelmük jó működött. Amint a támadójátéka is összeállt Spanyolországnak, a szekér is megindult, és a huszadik percbe érkezve már egyenlő állást könyvelhettünk (9-9). Begona Fernandez harmadik találata már a vezetést jelentette csapatának (22. perc: 11-10). Vitalij Krohin igazán hálás lehetett Posztnovának, hogy mégis velük tartott az Eb-re, hiszen ezúttal is hatalmas segítséget jelentett a jelenléte (25. perc: 11-12). A játékrész utolsó hispán támadásánál Aguilar lövése a kapufát találta el, ám a túloldalon Posztnova nem rontott, így együttese hozta az első harminc percet (13-14).

14-15-nél háromszor is volt egyenlítési lehetősége a spanyoloknak, de mind kimaradt, majd 14-17-nél rohanhattak az eredmény után. Martín hetesgóljai nagyon sokat számítottak ekkor, hogy tűzközelben maradhasson csapata (47. perc: 17-19). Durva ziccerekkel szemben volt hatékony az orosz cserekapus, Baszarab. Martín tizedik góljával megint egálra állt a meccs (48. perc: 20-20), aztán Beatriz Fernandez találatával hosszú idő után megint spanyol vezetés következett (22-21). 23-23-nál Duenas időkérése után mintha befagyott volna az eredményjelző, de Avgyekova lerohanás-gólja bebizonyította, hogy mégsem. Beatriz Fernandez és Elisabeth Pinedo találataival már megint az oroszok kerültek nehezebb helyzetbe (25-24), és már csak kevesebb, mint két perc maradt hátra. Az eddig nagy produkciót nem nyújtó Barbosa kiállíttatta magát, majd a kapura törő Kmirova ellen szabálytalankodó Pinedo is erre a sorsra jutott. Kettős emberhátrányban támadott így Spanyolország az utolsó percben, döntetlen állásnál. Az utolsó negyven másodpercet végigtámadhatták, a meccs így döntetlennel zárult. Végeredmény: 25-25.

A mérkőzés legjobbjai: Carmen Martín, Ljudmila Posztnova

25 (14)
Románia
19 (12)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), SPENS Aréna, 1200 néző
Játékvezetők: Andrej Guszko, Szjarhej Repkin (fehéroroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

Német átlövés-találatokkal indult a meccs, miközben az első montenegrói gólra közel öt percet kellett várnia a szép számmal magát képviseltető szurkolóseregnek (3-1). Bulatovic kihagyta csapata első büntető-lehetőségét, a germán támadások pedig nagyon könnyen váltódtak pontokká (9. perc: 5-1). Woltering is remekül védett klubtársai ellen. Barjaktarovic hárításainak is köszönhetően csökkent is a német fór (17. perc: 7-6). Mire Montenegró eljutott volna az egyenlítésig, mindig jött megoldás a riválistól, aki újra meg újra csak meglépett (24. perc: 11-7). A játékrész hajrájában ráadásul emberhátrány is nehezítette a felzárkózását. Augsburg kisebb ápolásra szorult, a szünetig hátralévő időben maradt is a kispadon. A félidőt Steinbach negyedik góljával 14-9-re nyerték a németek.

Jensen lányai a szünetről visszatérve is tudatosan folytatták menetelésüket a kitaposott úton. 20-12-nél már duplázva is volt félideji előnyük. Montenegrónál Bulatovic vitte a prímet, s vezetésével egy 4-0-s széria után, a 44. percre felére csökkent a hátrány (20-16). Az első játékrész végére lecserélt Barjaktarovic a pihenő után visszatért, és szép védéseket mutatott be. 20-17-nél a németek időt kértek, hogy rendet tegyenek a fejekben. Steinbach törte meg a rossz sorozatot, és a három-négygólos előnyét tartani tudta alakulata. Sőt, nemcsak hogy tartani tudta, hanem újból növelte azt. Lassan már arra is esély nyílt, hogy bizony komoly vereségbe is csúszhasson Montenegró (57. perc: 26-19). A végébe már egy kis szépítés sem fért bele, szép német győzelem született. Végeredmény: 27-20.

A mérkőzés legjobbjai: Ana Dokic, Anne Hubinger

Magyarország - Románia 25-19 (14-12)
Játékvezetők: Gousko, Repkin (fehéroroszok)