1
Hétméteresek: 4/3 Hétméteresek: 3/3
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Piros lap: TomoriPiros lap: Klikovac A., Raičević

Bár sokkal több szurkoló készült a helyszínre, az Újvidékre leszakadt hómennyiség, valamint az emiatt az utakon és a határon kialakult torlódás miatt sokan lemaradtak a találkozóról.

Két Magyarországon is egykor vagy most szerepet vállaló játékos, Radicevic és Dokic szerezte az első montenegrói találatokat, melyekre gyorsan érkeztek a válaszaink. Az ellenfél a széleket gyors indítással mozgatva szerzett előnyt (2-5), és egyébként is villám sebességű passzokkal zavarta össze a magyar védőket. Bulatovic-ot közel kilenc percig tudtuk távol tartani kapunktól. Nem sokáig állhatott bent Herr Orsolya a kapuban, hamar Kiss érkezett a helyére, Karl Erik Böhn pedig a 13. percben, 3-9-nél használta ki az első időkérési lehetőségét. A mezőnysoron ezután nem változtatott. Radicevic számára egyszerűen nem létezett lehetetlen szög, de a másik szélen Mehmedovic-csal is ugyanez volt a helyzet (18. perc: 5-11). Sajnos a mi szélső játékunkról korántsem lehetett ilyen minőségben beszélni.

A huszadik percben, 6-11-nél Milena Knezevic olyan durva védekező szabálytalanságot követett el a kapu felé törő Tomorival szemben, hogy a bírók azonnali piros lappal „jutalmazták” érte. Tomori nem is tudta folytatni a játékot, társai viszont nagyszerűen védekezték ki a következő perceket nélküle, helyette is. Kiss egymás után két komoly ziccerét is hárította Radicevic-nek, előtte pedig nyitott fallal operáltak társai (24. perc: 8-11). Kovacsicz lassan egyéni küzdelemig fajuló csatába indult Jovanovic-csal, majd mire hamarjában ő és Szekeres is ápolásra kényszerült. Görbicz betegség miatti távollétében Szucsánszki jól töltötte be az irányító szerepet, de a kihagyott helyzetek és az ebből indított balkáni támadások meghozták riválisunk számára a várt eredményt. Félidőben: 9-15.

A szusszanás után mindkét szélen csere történt nálunk, valamint Klivinyi is pályára lépett. Bulatovic-ot egyre kevésbé tudtuk tartani, neki is látott góljainak számát gyarapítani. A 36. percben 13-19-es állásnál Majda Mehmedovic sérült súlyosan egy védekező szituációban, a jobb térde miatt csak hordágyon tudta elhagyni a játékteret. Az első félidő magyar sérültje, Tomori viszont vissza tudott állni a játékba, de a 40. percben, 14-20-nél kétperces kiállítást ítéltek ellene. Ő nem hagyta ezt szó nélkül, így az rögtön piros lappá változott. Klivinyi Kinga viszont egy négyessel sorozta meg Barjaktarovic kapuját, s ezzel a 46. percben már csak három találatnyi volt a hátrányunk (19-22).

Klivinyit Klikovac ütötte le a negyedik bombája közben, ő is egy piros lappal gazdagodott ezért. Szucsánszki gyorsan megbosszulta ezt, Kiss pedig úgyszintén fergeteges időszakot hozott, majd Bódi talált be (21-22). Vincze lerohanás-gólja már egált jelentett (49. perc: 22-22). A montenegrói és a magyar szurkolók már versenyt ordítottak a csarnokban, hiszen ezt a parázs hangulatot már senki sem bírta szó nélkül. Lassan Jovanovic már Szabó Valival is összeveszett, alig lehetett lecsillapítani a feleket. Három perccel a vége előtt egygólos hátrányból támadhattunk, Szamoránsky pedig érvényesítette is a helyzetet (26-26). Bulatovic betalált, de kontrából nem született gól. Bulatovic viszont az utolsó montenegrói támadást is gólra váltotta, így kettővel nyert csapata. Végeredmény: 26-28.

A mérkőzés legjobbjai: Jovanka Radicevic és Szucsánszki Zita