Kisorsolták a vb csoportjait

2011. július 3. 4:33 © handball.hu

A Pánamerikai bajnokság döntője után megtartották a decemberi brazíliai világbajnokság csoportjainak sorsolását. Kiderült, hogy a brazilokon kívül az argentinok, a kubaiak és az uruguayiak lesznek ott a vb-n.

Uruguay

A Pánamerikai bajnokságon Brazília lett a befutó; a döntőben az argentinokat verte tizenkilenc góllal (35-16). A bronzérmet Kuba válogatottja szerezte meg, miután tízgólos győzelmet aratott Uruguay ellen (37-27). Így erről a kontinensről ez a négy csapat vesz részt a decemberi világbajnokságon.

A vb-t a brazilok mérkőzése nyitja december 2-án, egy héttel később, december 9-én pedig az utolsó csoporttalálkozókra kerül sor. A hattagú csoportok első négy helyezettjei a nyolcaddöntőbe kerülnek, a többiek pedig a helyosztókkal (21-24. és 17-20. helyek) zárják a tornát (december 11-12.).

December 14-én a negyeddöntők, december 16-án az 5-8. helyért játszott meccsek és az elődöntők következnek, december 18-án pedig a döntőben, a bronzmeccsen, valamint az 5. és a 7. helyért lépnek pályára a csapatok.

A világbajnokság első helyezettje győzelmével a 2012-es londoni ötkarikás játékokra is megváltja a jegyét, és értelemszerűen címvédőként a 2013-as szerbiai vb-re is kvalifikálódik. A 2-7. helyezett csapatok a 2012. május 25. és 27. közötti olimpiai selejtezőtornán indulhatnak, melynek a vb-n 2-4. helyen végzett országok lesznek a házigazdái.

A XX. Női Kézilabda Világbajnokságot december 3. és 18. között rendezik Brazíliában. A rendező városok São Paulo, São Bernardo do Campo, Barueri és Santos lesznek.