Irány Brazília és Hollandia!

2011. június 3. 18:33 © handball.hu

A legtöbb európai bajnokság befejeztével immár a válogatott csapatok próbálnak kijutni a különböző versenyekre. Pénteken elkezdődött a 2011-es vb és a 2012-es Eb selejtezőinek sorozata Olomoucban, Athénban és Londonban.

2011-es vb-selejtező, 1. mérkőzés
Csehország
26 (7)
Montenegró
42 (21)
Olomouc, UP Olomouc Sportcsarnok, 800 néző
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Ida Cecilie Gullaksen (norvégok)

Athén, Ionikosz Sportcsarnok
Játékvezetők: Emil Aghakisi, Ernest Aghakisi (azeriek)

Finnország – Nagy-Britannia 22-31 (12-15)
London, Crystal Palace Sportcsarnok
Játékvezetők: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz (lengyelek)

A mérkőzést a Crystal Palace National Sport Centreben rendezték meg, akárcsak az előselejtező első felvonását előző este, melyen a britek
31-22-re nyertek. Ezek után a második összecsapás már csak formalitásnak tűnt. A találkozó kb. 250-300 néző előtt kezdődött és már a mérkőzés
elején állva hagyták a házigazdák az északi gárdát melynek köszönhetően a félidőben megnyugtató 17-4-es vezetéssel térhettek pihenőre a csapatok.

A második játékrész első hat percében több gólt dobtak a finnek, szám szerint ötöt, mint az első 30 percben összesen. Érdekesség, hogy a britek a második félidőben négyszer vitték le a kapusukat és ment be helyette mezőnyjátékos, de a finnek nem dobtak egy gólt sem ezekben a szituációkban. A vége sima győzelem lett a vendéglátók szempontjából és így 58-42-es összesítéssel bejutottak a 2012-es Eb selejtezőjébe, ahol már az orosz, a lengyel és a montenegrói válogatott vár rájuk.

Összességében akit ki lehet emleni a hazai csapatból a kapus Sarah Hargreavest (Slagelse FH, Dánia), a jobbszélső Kelsi Fairbrothert (7 gól), a beálló Lyn Bylt (4 gól) és a csapatkapitány Lynn McCaffertyt (7 gól).

A brit nemzeti csapatot illetően érdemes kicsit visszatekinten az időben, érzékeltetve, hogy mennyit fejlődött a csapat. 2008. március 29-én rendezték meg a Challenge Kupa döntőjét Cipruson, ahol a finnek még simán 29-16-ra lelépték jelenlegi ellenfelüket.

2009. szeptemberében újra találkozott a két csapat, de ekkor már Nagy-Britannia diadalmaskodott Finnország felett és kettős győzelemmel (17-14, 24-23) jutott tovább az 2010-es Eb selejtezőinek csoportkörébe.

A csapat azóta is törtelen fejlődésen megy keresztül, játékosaik egy kivételével, mind a dán, norvég, német, svájci, francia és svéd bajnokságban edződnek.

© handball.hu, Tóth István (Nagy-Britannia)